Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Honor X40i Duyuruldu! Özellikleri ve Fiyatı

Honor, Huawei ile beraber girdiği Türkiye pazarında önemli bir rol sergilemiş, kendine oldukça geniş kullanıcı kitlesi oluşturmuştu. Bugün, Honor’un pazarlama yöneticisi olan Jiang Harrison, Honor’un yeni telefonu ve amiral gemisi olacak olan Honor X40i modelini resmen duyurdu.

Honor, bir süredir aktif şekilde yeni teknolojiler tanıtarak, Huawei’den ayrıldığından beri devam eden trendini korumaya çalışıyor. Aynı zamanda, Türkiye’de oldukça büyük yer edinmiş olan Honor, yeni telefonlarını ve teknolojilerini sürekli olarak tanıtmaktan çekinmiyor. Bu sırada, şirket CMO yani pazarlama yöneticisi olan Harrison, üç adet posterle beraber ufak ufak telefonun özellikleri ve çıkış tarihinden bahsetti.

Honor X40i Duyuruldu, Peki Özellikleri Neler? Dar Açılar, Lensler, NGC2237

Honor X40i modelinin duyurusunu yapan Honor pazarlama müdürü, cihazı tanıtırken 3 adet poster paylaştı. Bu modelde daha çok evrenle ilgili benzetme yapan Honor, cihazın özellikleri ve tarihi hakkında ufaktan da olsa bilgiler verdi. Daha çok tahmin üstüne yürütülmüş olan bu özellikler, kesin olmamakla beraber telefon resmi özellikleri duyurulduğunda değişebilir.

Günümüzün Olmazsa Olmazı: 5G İle Geliyor!

Artık olaylı olsun olmasın, komplo teorilerini ve üretenleri bir kenara bıraktığımız zaman 5G günümüzün fevkalade bir teknolojisi sayılabilir. Honor ve diğer tüm telefon üreticilerini artık telefonlarını 5G uyumlu işlemciler ile çıkartıyor ve bu sayede 5G teknolojisi son hızla yayılıyor. Honor X40i modelinde de, 5G uyumlu bir işlemci kullanmasıyla karşımıza çıkıyor. 5G destekleyen Snapdragon işlemcisi hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Dar Açı da Neyin Nesi?

Dar açıdan bahsedilen postere baktığımızda, iki adet lensin kesişmesiyle ortaya çıkan bir dar açı şey, bu da muhtemelen Honor X50i kamera tasarımı olduğu ve o dar açı içerisinde yer alabilecek herhangi bir özellikleri bulunabileceğini belirten kullanıcılar oldu. Kamera konusunda dar açı fikrine oldukça yakın olan bir konsept tasarım hazırlandı.

İşlemcinin Kirin Olduğu Yönünde Tahminler Var!

Paylaşılan posterlerden birinde yer alan “NGC2237” kodu, bir Rozet Bulutsusuna ait. Birkaç tahmincinin iddiaları, bu Rozet Bulutsusu ile Kirin işlemcilerini yakın gördüğünden dolayı bu çağdaştırmanın bir Kirin işlemcisine ait olabileceğini, ve Honor X40i Kirin işlemcisiyle gelebileceğinin yönünde oldu. Fakat bu tahminciler, bu Bulutsusu çağdaştırmasının sadece bir Honor X40i renk seçeneğinden ibaret olabileceğini belirtti.

Honor X40i Poster 3 Takımyıldız

Fiyatı Hakkında Bir Tahmin Bulunmuyor

Henüz cihazın tam anlamıyla özelliklerinden haberdar olunmadığından dolayı, cihazın genel olarak fiyatı hakkında pek bir iddia veya tahmin bulunmuyor. Sadece kullanılan işlemci seçiminden bile oldukça geniş farklı fiyat aralığı oluşacağından sadece özelliklerin tam anlamıyla duyurulmasını bekliyoruz.

Şirket Pazarlama Yöneticisinin Paylaşımı:

Kaynak olarak dayandığımız Honor Pazarlama yöneticisinin paylaşımı, bir Çin sosyal medyasında paylaşıldı. Türkçe açıklaması ise şu şekilde:

“Herkes daha önce kodu tahmin etmişti. X40i Piyasaya sürülmek üzere ve harika görünüyor. Ancak, henüz tam yorumlanmamış bilgiler var. Bugün sizlere yeni bilgiler ekliyorum: Dar açılar, lensler, NGC2237”

Harrison Honor X40i Paylaşımı

Henüz hangi ülkelerde satışa çıkacağı belli olmayan bu cihazın, Türkiye’de satışa çıkacağından emin değiliz. Muhtemelen tasarımı ve özellikleri hakkında çok az bilgi sahibi olduğumuz bu cihazla beraber, Temmuz ayında yapılacak bir lansman ile bir çok Honor ürünü ve teknolojisi tanıtılacağı düşünülüyor.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Xiaomi 12S Ultra duyuruldu!

Sonraki İçerik

Ford Yangın Riski Sebebiyle Elektrikli Araçları Geri Çağırıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler