Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Xiaomi 12S Ultra duyuruldu!

Xiaomi, Xiaomi 12S Ultra ile yeni bir döneme imza attı! Yaklaşık 12 senedir telefon pazarında kendi adını duyurmakta başarılı olmuş, global pazarda adını arşa çıkarmış bir marka olmakta emin adımlarla ilerlemektedir.  Yıl geçtikçe malzeme kalitesini arttıran ve kullanıcılarını memnun etmek için senelerdir çalışmaya devam etmektedir.

Yakın zamanda, Huawei ile ilişiği kalmayan Leica, Xiaomi ile yeni bir anlaşma yapmıştır. Ve Xiaomi 12S serisi ile Leica, kendi özel kamera teknolojisini, Xiaomi ile beraber kullanmıştır. 12S Ultra’nın fotoğrafları, bu yılda çıkmış bütün telefonların kameraları ile aşık atmakta, rakibi Sony Xperia 1 Mark 4 ile neredeyse aynı kalitede fotoğraf çekmektedir.

Xiaomi 12S Ultra, Özellikleri nedir?

12S Ultra, son dönem çıkmış olan Sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi ile, 8/12/16GB RAM ve 256/512GB hafızası ile, 6.73″ QHD+ 120Hz HDR10+ ve Dolby Vision sertifikalı LTPO AMOLED ekranı ile, 50.3MP son dönem Sony IMX989 ana, 48MP ultra geniş açı olan IMX586 ve 48MP periskop telefoto arka kamera, 32MP ön kamerası ile, 67W hızlı şarj destekli 4860 mAh bataryası ile, Dolby Atmos sertifikalı çift hoparlörü ile, 8.2mm kalınlığı ve 205 gram ağırlığı ile ve Android 12 ile gelen MIUI 13 yazılımı ile Xiaomi 12S Ultra, Çin’de Xiaomi tarafından duyuruldu.

Aynı zamanda Azerbaycan’da çıkış yapan Xiaomi 12 Lite, Xiaomi 12S serisinin habercisi olmuştu.

Xiaomi 12S Ultra’nın göze çarpıcı özellikleri nelerdir?

12S Ultra’nın ilk göze çarpıcı detayı, kocaman olan kamerası. Kamerası, adeta profesyonel bir kamerayı andırıyor. Büyüklüğü de göze çarpıcı bir detay. Leica ile girdikleri işbirliği ile, Xiaomi, kamera performansında hem Xiaomi hem de Redmi/POCO’nun kalitesini daha da üst bir seviyeye çıkartmayı planlıyor. Leica destekli 12S Ultra’nın kamerası, harika fotoğraflar çekiyor, bunlar da örnekleridir.

Xiaomi 12S Ultra: Sonuç

Xiaomi 12S Ultra’nın Türkiye’ye geleceği hakkında herhangi bir bilgi yok, ama, gelirse, fiyat olarak Türkiye’de satılacak en pahalı Xiaomi olarak tarihe geçmesi olası. Xiaomi 12S Ultra, kamerası ile, performansı ile, işlemcisi, RAM ve Depolama seçenekleri ve tamamiyle premium bir telefon olması ile, tahmini olarak, 30.000 Türk Lirası’nı geçebilir.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Windows 11 Sürükle Bırak Sorunu Nasıl Çözülür

Sonraki İçerik

Honor X40i Duyuruldu! Özellikleri ve Fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler