Apple iOS 17.1 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak?

Apple’ın iOS 17.1 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak?, Apple’ın yaklaşan iOS 17.1 güncellemesi, iPhone 12’nin radyasyon seviyelerini düşürecek bir ayar içerecek ve bu güncelleme 24 Ekim’den önce kullanıcılara sunulacak. Bu bilgi, Fransız düzenleyici grubu ANFR (iPhoneSoft aracılığıyla) tarafından paylaşıldı. ANFR’nin web sitesinde yer alan bir güncellemede, Apple’ın iPhone 12’nin radyasyon seviyeleri konusundaki planlarını açıklayan bir güncelleme olduğu belirtiliyor.

Güncellemede şu ifadeler yer alıyor:

“Apple, Fransa’da bir güncelleme dağıtmayı taahhüt etti. Bu düzeltme en geç 24 Ekim’e kadar tüm kullanıcılar için kullanılabilir olacak.”

Apple, daha önce bu hafta içinde iOS 17.1’in iPhone 12’nin radyasyon seviyelerini düşürecek bir değişiklik içereceğini doğrulamıştı. Eylül ayında Fransa, iPhone 12’nin Avrupa elektromanyetik radyasyon standartlarına uygun hale getirilmesi için Apple’a satışı durdurma ve cihazları “düzeltme” emri vermişti. Bu emir, ANFR’nin ‌iPhone‌ 12’nin Özgül Soğurma Oranı (SAR) değerinin Avrupa Birliği tarafından belirlenen sınırı aşan 5.74 watt/kilogram olduğunu tespit etmesinden sonra geldi.

Apple iOS 17.1 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak

Apple’a göre ANFR, ‌iPhone‌’un dışında tutulduğunda optimize edilmiş hücresel performans için iletim gücünü artırmasına olanak tanıyan bir test protokolü kullanarak radyasyon testlerinde hata yapmıştı. İPhonelarda, vücuda tutulmadığında hücresel performansı optimize etmek için iletim gücünü artırabilen yerleşik bir özellik bulunmaktadır.

Apple, vücuda tutulmadığında iletim gücünü artırmak için kullanılan bu özelliğin “uluslararası düzeyde kapsamlı bir şekilde test edildiğini ve doğrulandığını” belirtiyor, ancak yine de şirket, bu özelliği Fransa’daki iPhone’lar üzerinde devre dışı bırakmayı kabul etti.

Apple’a göre ‌iPhone‌ 12 kullanımı “her zaman güvenliydi”. iOS 17.1 güncellemesinden sonra, Fransa’daki ‌iPhone‌ 12 modelleri, vücuda tutulmadıklarında iletim güçlerini artırmayacak, bu da düşük hücresel performansa neden olabilecek düşük sinyal alan bölgelerinde bazı kullanım durumlarında etkilenmelere yol açabilir.

iOS 17.1 güncellemesi, iOS 17 işletim sistemine bir dizi değişiklik getiriyor. Bu değişiklikler arasında Apple Music favoriler sistemi, internet üzerinden AirDrop desteği, Wallet uygulamasında banka ve kart bakiyelerini görüntüleme seçenekleri, iPhone 15 Pro Action Button’da değişiklikler ve daha fazlası yer alıyor.

Yazar

Yeni Medya Ve İletişim Uzmanı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok