Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Snapdragon’un En Güçlü İşlemcisi: Snapdragon 8 Gen 1 Özellikleri

Qualcomm, günümüz de dahil olmak üzere oldukça fazla popüler ve bilindik mobil işlemci ve teknoloji üreticisi olarak karşımıza çıkıyor. Qualcomm firmansın en önemli serisi olan Snapdragon serisi, eklenen telefonlara oldukça büyük özellikler katıyor. Snapdragon 8 Gen 1, Snapdragon serisinin günümüzdeki en popüler işlemcisi olarak karşımıza çıkıyor.

Qualcomm Snapdragon serisi ile, gerek düşük bütçe olsun gerek yüksek bütçe olsun her türlü telefona oldukça uyumlu, performanslı ve optimizasyonlu işlemciler ortaya koyuyor. Bu işlemcilerden birisi olan Snapdragon 8 Gen 1, güçlülük ve performans açısından Snapdragon’un en güçlü işlemcilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple, kullanıcılar yeni telefonlarını almadan önce “Snapdragon 8 Gen 1 özellikleri neler, alınır mı?” gibi soruları sorabiliyor.

Güçlü ve AI Mimarisi: Snapdragon 8 Gen 1 Özellikleri

Snapdragon’un en güçlü işlemcilerinden olan bu işlemci, özellikle yapay zeka konusunda oldukça büyük gelişmeler sağlıyor. Aynı zamanda günümüz teknolojilerinden olan 5G desteği sayesinde konulduğu cihazlara 5G özelliğini kullanabilme şansı tanıyor.

8K HDR Video Çekim Desteği

Snapdragon’un en güçlü işlemcilerinden olan bu işlemci, kamera yönünden oldukça sağlam geliştirmelerin önünü açıyor. Özellikle telefonlarında video çekmeyi seven ve telefonuyla içerik üreten kullanıcılar için Snapdragon 8 Gen 1 özellikleri içerisine 8K HDR video eklenmiştir. Bu sayede, bu işlemcinin bulunduğu telefonlarda kamera yönünden gelişmelerin önü açık bırakılmıştır.

Oyuncuların Hoşuna Gidecek: GPU Yönündeki Gelişmeler

Snapdragon serisinin grafik işlemcisi (GPU) Adreno, bu işlemci sayesinde önceki Adreno GPU modelleri arasından %25 daha verimli çalışıyor. Aynı zamanda, %50 daha hızlı grafik işleme sunuyor ve bu performanslı işlemci Unreal Engine 5’i destekleyen ilk Qualcomm işlemcisi. Bu sayede, bu Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinin bulunduğu bir telefon aldığınızda, oyun performansı konusunda oldukça öne geçebiliyorsunuz.

Snapdragon 8 Gen 1 Teknik Özellikleri:

  • 3.0 GHz saat hızı.
  • 10 Gbps maksimum indirme hızı.
  • 5G desteği.
  • Bluetooth 5.3.
  • 36 MP’ye kadar 3 arka kamera, 64+36MP’ye kadar iki arka kamera, 108MP’ye kadar tek arka kamera desteği.

Snapdragon 8 Gen 1 GeekBench 5 ve AnTuTu 9 Performansları

Birçok teknoloji kullanısı, herhangi bir donanım ürünü almadan veya herhangi bir donanım ürünü içeren bir ürünü almaya karar verirse ilk öncelikle belli başlı Benchmarks araştırmalarında bulunur. Bu araştırmalar sonucu performanslardan emin olup, alıp almayacağını kararlaştırabilirler.

SnapDragon 8 Gen 1
SnapDragon 8 Gen 1 GeekBench 5 ve AnTuTu 9 Performansları

Snapdragon’un bu yıl en güçlü işlemcisinin özellikleri bu şekilde karşımıza çıkıyor. Performans ve inavasyon konusunda oldukça tatmin edici olan bu işlemci, Türkiye’de satışa çıkarılmamış veya ülkemizde satışta olan çoğu cihaz arasında yer alıyor. İşlemci özellikleri, Qualcomm firmasının kendi internet sitesinden alınmıştır. Aynı zamanda Wikipedia ve nanoreview.net internet sitesinde yararlanılmıştır.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Huawei Watch Fit 2 Satışa Sunuldu!

Sonraki İçerik

Windows 11 Sürükle Bırak Sorunu Nasıl Çözülür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler