Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Ford Yangın Riski Sebebiyle Elektrikli Araçları Geri Çağırıyor!

Ford, inovasyon ve yeni dünyaya ayak uydurmak isteyen markalar arasında yer alıyor. Yeni elektrikli ve hibrit araçlar üreten Ford yangın sebebiyle birçok elektrikli ve hibrit modelini geri toplamak zorunda kalıyor. Bu sebeple, Amerika’da yaklaşık 100.689 Ford aracı geri toplanacak.

Uygun fiyatı ve kaliteli arabaları ile dikkatimizi çeken Ford, yenilikçi ve doğa sever bir marka girişimlerinde bulunarak, 2020’den bu yana birtakım elektrikli ve hibrit araçlar üretmişti. Ford, sağlamlık konusunda orta derecede olsa da, insan hayatını oldukça önemseyen firmalar arasına girebilmişti. Fakat, Amerika’da yaptığı son duyuru ile, 100.689 hibrit aracı Ford yangın riskine karşı geri çağırdı.

Ford Plug-in Hibrit Motor

Ford Yangın Riski Bulunan Arabalar

Ford, bu riskler sebebiyle, 2020’den 2022’ye kadar üretilmiş birkaç modeli geri çağırıyor. Bu modeller Türkiye’de pek yaygın olmamakla beraber, Amerika ve çeşitli Avrupa ülkelerinde oldukça popüler olmuş modeller olarak karşımıza çıkıyorlar. Henüz Türkiye’de veyahut çeşitli ülkelerde açıklamada bulunmamış olan Ford, Amerika üzerinde hibrit olan Corsair, Maverick ve Escape model araçları geri çağırıyor.

Corsair, Maverick ve Escape modelleri 2.5 litre hibrit ve plug-in elektrikli motora sahipler. Motorunda herhangi bir arıza çıkarsa bu araçlar, büyük miktarda yağ ve benzin buharı salabileceğini söyleyen Ford, bu sızıntıların oldukça büyük bir Ford yangın tehlikesine ve büyük patlamalara yol açabileceğini belirterek, 100.689 aracını geri çağırıyor.

Bayilere Bildirildi, Ağustos’a Kadar 100.689 Araç Ford Yangın Riski Sebebiyle Geri Çağırılacak

Ford, bu riskin büyük bir risk olduğunu bildiğinden ve kendi hatalarını olduğundan, bu araçların hepsine üretim arızalı araçlar damgası vurdu. Bu araçların tedarik zincirinde olan bayilere haber veren Ford, bu araçları düzeltmek ve sorunu gidermek üzere 8 Ağustos’a kadar toplamış olmayı planlıyor.

Ford Bayi

Henüz bir kaza riski ve raporu olmasa da bu risk, gözden kaçamayacak kadar büyük bir hata oluyor. İnsan hayatının ortada olduğu bu konuda, daha aceleci davranılması gerekiyor. 2 sene boyunca kaza raporu iletilmese de, ortada büyük bir Ford yangın riskinin olduğu oldukça açık. Aynı zamanda Ford’un ürettiği bebek beşiği ile ilgili yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Honor X40i Duyuruldu! Özellikleri ve Fiyatı

Sonraki İçerik

Tüm Nothing Phone Duvar Kağıtları Burada!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler