Yazılım Öğrenmek İçin En İyi 10 Site

İnternetten yazılım nasıl öğrenilir? Yazılım öğrenmek için en iyi siteler nelerdir? gibi soruların cevabını bu yazıda güzelce açıklıyoruz.

Malum Korona günleri, hepimiz kendimizi evlere izole ettik. Bu süre aslında kendimize yeni bir şeyler katmak için çok değerli. Bu korona süresi zarfında bir sürü şey öğrenebileceğiniz gibi yazılım öğrenmek için temelleri atabilirsiniz. Yazılım öğrenmek için en iyi 10 siteyi açıkladık.

En İyi 10 Yazılım Öğrenme Sitesi

1) Bir Milyon İstihdam Projesi

Türkiye’nin kendi yaptığı bu ücretsiz yazılım öğrenme projesi 1 milyon gence ücretsiz olarak sertifikalı eğitim veriyor. Videolu ve online olarak sunulan eğitimlere katılabilirsiniz.

2) Turkcell Geleceği Yazanlar

Turkcell Geleceği Yazanlar, Turkcell tarafından başlatılmış bir yazılım öğrenme projesidir. İçerisinde bir çok konuya bilgi kaynağı bulabilirsiniz.

3) W3Schools

W3Schools ücretsiz yazılım öğrenmek için en iyi sitelerden biri. Basit seviyede bir İngilizce bilgisi ile seçtiğiniz programla dilini yavaş yavaş öğrenip, site üzerinden pratikler yapabiliyorsunuz.

4) Udemy

Yazılım öğrenmek için en iyi sitelerden biri Udemy, yazılımın yanı sıra başka bilgiler de öğrenebilirsiniz. Ücretli olarak alacağınız kurslar ile gerekli çalışmaları yaparak, programla öğrenebilirsiniz.

5) Codecademy

Codecademy, deneyerek yazılım öğrenmenizi sağlayan bir site. İnteraktif olarak öğrendiğiniz bilgiyi deneyip mantığı kavrayabiliyorsunuz.

6) edX

edX, Harvard ve MIT ile yapılmış, geniş çaplı bir yazılım öğrenme topluluğudur. İnternetten yazılım öğrenmek için en iyi sitelerden birisidir ve ücretsiz olarak kullanıma açıktır. Tabi biraz İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekiyor.

7) Khan Academy

Khan Academy, ücretsiz yazılım öğrenebileceğiniz sitelerden birisidir. Sadece yazılım değil, bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Türkçe desteği sayesinde İngilizce bilgisi gerekmeden öğrenebilirsiniz.

8) Free Code Camp

Free Code Camp, online bir ücretsiz yazılım öğrenme platformudur. Bu platformda çevrimiçi odalar vb. bulunduğu için sizle beraber öğrenen insanlar ile iletişim kurabilirsiniz.

9) Google Developers

Her işte parmağı bulunan Google’ın yazılım öğrenme işinde de parmağı var. Oldukça geniş bir bilgi kaynağı sunuyor. Google Developers sayesinde ücretsiz olarak yazılım öğrenebilirsiniz.

10) YouTube

YouTube oldukça geniş bir platform. Bilgi kanallarından eğlence kanallarına bir sürü içerik barındırıyor. YouTube üzerinde gerçekten başarılı yazılım öğrenme kursları var. Bunlardan birini takibe alarak yazılım öğrenebilirsiniz.

En iyi 10 yazılım öğrenme sitemiz bu kadar. Eğer nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, sevdiğiniz ve istediğiniz işe uygun size yol haritası gösteren roadmap.sh sitesinden yararlanabilirsiniz.

Yazar

Teknoloji meraklısı Tekneloji yazarı. Bir webmaster, frontend developer ve UI tasarımcısı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok