Rehber

İnternet Reklamları Nasıl Kapatılır?

Rahatsız edici reklamlardan kurtulun!

İnternet üzerinde sörf yaparken bir sürü gereksiz reklam ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu tür reklamlardan kurtulmak ise oldukça basit. Rehberimde sizlere internet üzerindeki reklamları nasıl kaldırabileceğiniz hakkında öneriler vereceğim.

İlk Yöntem: Tarayıcı Uzantıları

Kullanabileceğiniz ilk yöntem ise tarayıcı uzantılarını denemek. Eğer Opera kullanıyorsanız, beraberinde gelen reklam engelleme özelliğini kullanabilirsiniz. Opera’nın reklam engelleyici özelliğini ayarlardan aktif edebilirsiniz.

Alternatif olarak, bu işte en iyisi olan AdBlock Plus’ı deneyebilirsiniz. AdBlock Plus’ı buradan tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

İkinci Yöntem: AdGuard

 

Eğer tarayıcı eklentilerini kullanmak istemiyorsanız, deneyebileceğiniz bir diğer yazılım ise AdGuard. Reklam engelleyiciler arasında en iyisi denebilir. Kullanımı ise oldukça basit. AdGuard yazılımını buradan indirebilirsiniz.

Üçüncü Yöntem: DNS Kullanın

 

Deneyebileceğiniz bir diğer yöntem ise DNS çözümlerini kullanmak. Diğer yöntemlere nazaran herhangi bir ekstra program gerektirmemekle beraber, isterseniz ev ağınızı da DNS’e geçirebilirsiniz. Önerebileceğim DNS adresleri arasında AdGuard DNS var. 80.80.80.80 – 80.80.81.81 ile AdGuard DNS’i kullanabilirsiniz.

Rehberimde sizlere, üç adet alternatif olarak kullanabileceğiniz reklam engelleyicileri gösterdim. Sizin de önerileriniz var ise yorumlara yazabilirsiniz. Ayrıca kafanıza takılanları sormak için de yorumları kullanabilirsiniz.

Etiketler

TUNAHAN ŞAHİN

Teknoloji meraklısı bir yaşam belirtisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı