Xiaomi 12 Lite Azerbaycan’da Satışa Sunuldu

Yakın zamanda çıkacak Xiaomi 12S serisinin yanı sıra, fiyat performans olan Xiaomi 12 Lite Azerbaycan’da satışa çıkarıldı! Xiaomi 12 Serisi, Xiaomi’nin bu zamana kadar yapılan en iyi telefon serisi olmakla beraber, en kaliteli parçalar, en kaliteli kameraları ile telefon pazarına yeni bir ses getirdi.

Xiaomi 12 Lite: Özellikleri

Xiaomi 12 Lite, Xiaomi 12 ve 12 Pro’ya göre, daha fiyat/performans özellikler taşımakla beraber, daha hoş renkler ile satışa sunuldu. 4 Gün önce bilgileri sızdırılan Xiaomi 12 Lite Azerbaycan’da satışa çıkması ile özelliklerini doğruladı.

Özellikler

Sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 778G 5G işlemcisi ile, 8GB RAM ve 128GB hafızası ile, 6.55″ FHD+ 120Hz HDR10+ ve Dolby Vision sertifikalı AMOLED ekranı ile, 108MP ana, 8MP ultra geniş açı ve 2MP makro arka kamara, 32MP ön kamerası ile, 67W hızlı şarj destekli 4300 mAh bataryası ile, Dolby Atmos sertifikalı çift hoparlörü ile, 7.29mm kalınlığı ve 173 gram ağırlığı ile ve Android 12 ile gelen MIUI 13 yazılımı ile Xiaomi 12 Lite Azerbaycan’da çıkış yaptı.

Xiaomi 12 Lite Azerbaycan Versiyonu ile Global Versiyonu ile bir fark var mı?

Hayır, Xiaomi 12 Lite Azerbaycan versiyonu ile Global versiyonu arasında herhangi bir fark bulunmayıp, Global’e de aynı şekilde çıkış yapılacaktır. Azerbaycan’a özel bir telefon olmayıp, Diğer ülkelerde’de satışını sağlayacaktır.

Xiaomi 12 Lite: Sonuç

Xiaomi 12 Lite Azerbaycan’da çıkışını yaptı, ama zamanla diğer ülkelere de satışı sunulacaktır, Türkiye bundan yararlanacak mı, herhangi bir bilgi yoktur. Xiaomi 12 Lite, Xiaomi 12 serisinin en fiyat/performans telefonu olup, yeni gelecek Xiaomi 12S serisinin de habercisi olarak satışa sunulmuştur.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok