Teknoloji Haberleri

Facebook’tan bir satın alım daha!

Facebook yeni bir video animasyon filtresi uygulamasını satın aldı. Daha açık bir şekilde belirtmek gerekirse Facebook, şimdi de yüzleri değiştirmenmize olanak sağlıyor .

Video selfie firması MSQRD (Masquerade) tarafından bir blog yazısı aracılığı ile yapılan açıklamada, firmanın artık Facebook ile birlikte çalışacağı söylendi.

Bir Facebook sözcüsünün de söylediğine göre Masquerade, MSQRD uygulaması ile muhteşem bir iş çıkarttı ve “Masquerade’i ekibe katmaktan büyük mutluluk duyuyorlar.

MSQRD iOS ve Android uygulamaları sadece bir arkadaşınız veya akrabanız ile yüzlerinizi değiştirmiyor. Ayrıca büyük gözler yerleştirebiliyor, goril yüzü ile poz verebiliyor veya Rastafarian bir görüntüye bürünebiliyorsunuz. Video mesajlarını renklendirmek için daha fazla filtre ve maske de bulunuyor.

Facebook’un bu satın alımdan kazanmayı planladığı şey de tam olarak bu: Video deneyimine yapılacak eklentiler. Firma, MSQRD’nin özellikle video alanında yaratıcı araçları geliştireceğinin altını çiziyor. Videoların şu anda Facebook için bir öncelik olduğu kesin. Firmanın açıklamasına göre platformda her gün 100 milyon saat video izlenmekte.

Etiketler

Mustafa Umut Güven

Bir Punisher hayranı tarihe ilgisi olan teknolojiyi seven adam gibi ben!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı