Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Xiaomi 12 Lite hakkındaki bilgiler ve fotoğraflar sızdırıldı!

Xiaomi, hız kesmeden her türlü şekilde telefon ve diğer ekosistem ürünlerini üretmeye devam ediyor. Xiaomi 12 Lite, Xiaomi’nin yeni serisi olan 12 serisinin Lite modeli olarak karşımıza çıkıyor. Bu model, 12 serisinin belli başlı özelliklerini taşıyan ama, daha düşük bütçeli olan muadil cihaz olarak sızdırıldı .

Xiaomi gerek Redmi olsun, gerek POCO olsun bir sürü cihaz üretmeye, kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Bu cihazlar çıkmadan önce, bazı çalışanlar veya mühendisler tarafından sızdırılabiliyor. En son sızdırılmış cihaz olan Xiaomi 12 Lite, hem Redmi sersine yakın özellikler, hem de amiral gemileri olacak 12 serisine yakın özellikler bulunduran Lite bir cihaz.

Xiaomi 12 Lite Özellikleri Nelerdir?

Özellikleri konusunda henüz tam bir açıklama gelmese de, sızdırılan özellikler arasında belli başlı ve kullanıcıları, fanları cezbeden özellikleri bulunuyor. Bu özellikler her orta seviyedeki cihazlarla benzer özellikler olsa da, Xiaomi bu konuda oldukça iddialı bir şekilde karşımıza çıkıyor.

12 Lite ve Kaliteli Ekranı

Sızdırılan bu cihaz, oyuncuları ve telefondan dizi, film izlemeyi seven kullanıcıları tatmin edebilecek bir ekrana sahip. 120 Hz yenileme hızı sayesinde, oyunlarınızı daha akıcı oynayabilir, dizi ve filmleri daha akıcı izleyebilirsiniz. Aynı zamanda, 6.55″ FHD+ büyük, geniş ve kaliteli ekranı sayesinde dizi, film ve oyun kalitenizi üst seviyeye çıkartabilir, geniş ekranın keyfine varabilirsiniz. Fakat, Xiaomi’nin kronik sorunlarından birisi olan Ghost Screen’in Xiaomi 12 Lite modelinde olup olmayacağı ekran panelinin kalitesine ve kullanıcılardan gelen verilere göre belli olacaktır.

Fotoğraf Çekmeyi Sevenler İçin: 108MP Arka Kamera!

Fotoğraf çekmeyi seven kullanıcıları da düşünen Xiaomi, neredeyse her cihazında yüksek MP koymaya dikkat ediyor. Xiaomi, Xiaomi 12 Lite modelinde de yüksek bir değer kullanarak “108MP” arka kamera kullanıyor. Fakat kamera özellikleri hakkında henüz bilgi olmadığından, cihazın kamerasının detayı hakkında yorum yapılamıyor.

Sırasıyla sızdırılan teknik özellikleri listelemek gerekirse, Xiaomi 12 Lite özellikleri şunlardır:

  • 6.55″ FHD+ AMOLED Ekran
  • 120Hz Ekran Yenileme Hızı
  • Snapdragon 778G İşlemcisi
  • 108MP Ana Arka Kamera + 2 Arka Kamera
  • 67W Hızlı Şarj
  • Android 12 ve MIUI 13 (MIUI 13.5 Alacak Cihazlar Listesi)

Bu özellikleri barındıran cihaz, gerek işlemci, gerek hızlı şarj ve kamera özellikleriyle oldukça beklentileri yükseltiyor. Eğer ki Türkiye’ye gelirse oldukça satabilecek olan bu cihazın Türkiye’de çıkıp çıkmayacağı ise henüz belli değil. Türkiye’de satışa çıkartılmayan telefonları merak ediyorsanız buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Özellikleri bakımından her türden kullanıcıyı tatmin edebilecek olan bu cihazın fiyatı hakkında bir sızdırılma veya tahmin bulunmuyor. Fiyatına bağlı olarak tüm düşünceleri değiştirebilecek olan Xiaomi 12 Lite, eğer ki makul bir fiyatla çıkarsa oldukça beğenilen, rağbet gören bir telefon olabilir. Ama oldukça yüksek bir fiyata çıkarsa pek de sevilen bir cihaz olmaz. Kaynak: Equal Leaks

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Huawei Nova Y90, Global Sitesinde Satışa Çıkarıldı!

Sonraki İçerik

Online Dosya Depolama Servisleri ve Ücretleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler