Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Android Sim Kart Algılanmadı Hatası Nasıl Çözülür?

Telefonlarda bazen can sıkıcı hatalarla karşılabiliyoruz. Bu hatalardan “Sim Kart Algılanmadı” gibi insanları çıkmaza sokabilcek bir hata olabiliyor. Peki Android’de “Sim Kart Algılanmadı” hatası nasıl çözülür? Çözümü var mıdır? Hepsini bu yazıda derledik.

Sim kart algılanmamasının belli başlı sebepleri olabilir. “Sim Kart Algılanmadı” hatasının kesin bir çözümü yoktur. Tabi bu sorunun telefon veya operatör sebebiyle olma ihtimali yüksek. Sim kart algılanmaması hatasının çözümlerini sıralayalım:

Yeniden Başlatın

Telefonun yeniden başlaması ile telefonun anlık olarak tüm işlemlerin durdurur ve işlemlere baştan başlar. Eğer telefonun yazılamsal bir hatası var ise telefonu yeniden başlatmanız bir çözüm yöntemi olabilir

Cihaz Sim Kart Soketini Kontrol Edin

“Sim Kart Algılanmadı” hatasının sebeplerinin başında, cihazın sim kart soketi gelebilir. Soketin kirlenmesi, soketin bozulması gibi soketin belli başlı sorunları “Sim Kart Algılanmadı” hatasına öncülük edebilir. Eğer soketten şüpheleniyorsanız, cihazın teknik servisiyle iletişime geçmenizi öneririm.

Kartın Fiziksel Durumunu Kontrol Edin

Eğer kart fiziksel bir darbe almış, çizilmiş vb. durumlar varsa kart hizmet vermeyi durdurabilir. Eğer kartınızın başına bu tarz bir olay geldiyse, “Sim Kart Algılanmadı” hatasıyla karşılaşmanız olağan. Bu problemi, ağ operatörünüz ile iletişim sağlayarak çözebilirsiniz.

Hat Durumunu Kontrol Edin

Hattınız ağ sağlayıcınız tarafından kısıtlanıp, kapandıysa Sim Kart algılanmadı hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Hattınızın kısıtlanmasının bir çok sebebi olabilir. Eğer Sim Kart Algılanmadı hatasının kısıtlanılmış hat olduğunu düşünüyorsanız, ağ sağlayıcınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu çözüm yöntemleri kesin değildir. Yaşadığınız “Sim Kart Algılanmadı” hatasının çözümü yüksek ihtimalle telefonunuzun sorunudur. Cihazınız için teknik servisle iletişime geçerseniz, size doğru bir dönüş yapacaklardır.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Belleklerde MHz Değeri Nedir? MHz Değeri Performansı Etkiler mi?

Sonraki İçerik

General Mobile GM10 Sızdırıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler