Rehber

Android Sim Kart Algılanmadı Hatası Nasıl Çözülür?

Sim Kart Yok Hatası Nasıl Çözülür?

Telefonlarda bazen can sıkıcı hatalarla karşılabiliyoruz. Bu hatalardan “Sim Kart Algılanmadı” gibi insanları çıkmaza sokabilcek bir hata olabiliyor. Peki Android’de “Sim Kart Algılanmadı” hatası nasıl çözülür? Çözümü var mıdır? Hepsini bu yazıda derledik.

Sim kart algılanmamasının belli başlı sebepleri olabilir. “Sim Kart Algılanmadı” hatasının kesin bir çözümü yoktur. Tabi bu sorunun telefon veya operatör sebebiyle olma ihtimali yüksek. Sim kart algılanmaması hatasının çözümlerini sıralayalım:

Yeniden Başlatın

Telefonun yeniden başlaması ile telefonun anlık olarak tüm işlemlerin durdurur ve işlemlere baştan başlar. Eğer telefonun yazılamsal bir hatası var ise telefonu yeniden başlatmanız bir çözüm yöntemi olabilir

Cihaz Sim Kart Soketini Kontrol Edin

“Sim Kart Algılanmadı” hatasının sebeplerinin başında, cihazın sim kart soketi gelebilir. Soketin kirlenmesi, soketin bozulması gibi soketin belli başlı sorunları “Sim Kart Algılanmadı” hatasına öncülük edebilir. Eğer soketten şüpheleniyorsanız, cihazın teknik servisiyle iletişime geçmenizi öneririm.

Kartın Fiziksel Durumunu Kontrol Edin

Eğer kart fiziksel bir darbe almış, çizilmiş vb. durumlar varsa kart hizmet vermeyi durdurabilir. Eğer kartınızın başına bu tarz bir olay geldiyse, “Sim Kart Algılanmadı” hatasıyla karşılaşmanız olağan. Bu problemi, ağ operatörünüz ile iletişim sağlayarak çözebilirsiniz.

Hat Durumunu Kontrol Edin

Hattınız ağ sağlayıcınız tarafından kısıtlanıp, kapandıysa Sim Kart algılanmadı hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Hattınızın kısıtlanmasının bir çok sebebi olabilir. Eğer Sim Kart Algılanmadı hatasının kısıtlanılmış hat olduğunu düşünüyorsanız, ağ sağlayıcınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu çözüm yöntemleri kesin değildir. Yaşadığınız “Sim Kart Algılanmadı” hatasının çözümü yüksek ihtimalle telefonunuzun sorunudur. Cihazınız için teknik servisle iletişime geçerseniz, size doğru bir dönüş yapacaklardır.

Etiketler

Yunus Emre Kuru

Teknoloji meraklısı Tekneloji yazarı. Bir webmaster, frontend developer ve UI tasarımcısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı