Rehber

Whatsapp`ta Karşı Tarafın Mesajları Silmesi Nasıl Engellenir?

Whatsapp tarafından geçtiğimiz sene getirilen “Herkesten Sil” özelliği, kullanıcılara büyük avantaj sağlamıştı.  En sevilen özelliklerden biri olan gönderilmiş mesajları silme süresi ilk olarak 7 dakikayla kullanıma sunuldu, daha sonra 4096 saniyeye kadar uzatıldı. Ancak bu özellik, bazı durumlarda kullanıcıları zor duruma sokuyor. Örneğin yasal olmayan bir tehdit ve silindiğinde zararlı çıkabileceğiniz bir durum geliştiğinde mesajın silinmesi elinizi kolunuzu bağlıyor. Bu gibi durumlar geliştiğinde mesajın ekran fotoğrafını almak ve mesajı alıntılamak iyi bir yol olabilir.

Whatsapp Mesajı Nasıl Alıntılanır?

Örneğin tehdit mesajı aldığınızda, mesaj silinmeden evvel mesajı alıntılamanız sizin yararınıza olacaktır. Mesaj silindi ibaresini gördükten sonra, mesajı ancak bildirim geçmişinden görebilirsiniz. Whatsapp`ta silinmiş mesajları görüntülemek için şu yazımızda göz gezdirmenizde fayda var. Whatsapp`ta karşı tarafın sildiği mesajlar nasıl okunur

Mesajı alıntılamak için ilk olarak Whatsapp uygulamamıza giriş yapıyoruz.

Alıntılamak istediğiniz mesajın üstüne gelip basılı tutuyoruz Üstte bulunan sola doğru ok ibaresine basıyoruz.  

 

Yazım kısmına herhangi bir işaret koyup gönderiyoruz. Artık mesaj silinse bile alıntıladığınız mesaj görüntülenebilecek.

 

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı