Teknoloji Haberleri

Amazon, Volvo Araçlara Paket Servisi Yapacak!

Dünya Devi Amazon Volvo İle Anlaştı!

 Dünyada en çok tercih edilen E-ticaret sitelerinden biri olan Amerikan merkezli Amazon, Volvo ile işbirliği yapacak!

Yapılan anlaşmada Volvo kullanıcıları Amazon’dan yaptıkları alışverişlerinde “Aracıma Getir” seçeneğini seçerek siparişleri kendi araçlarına isteyebilecekler. Şu anda sadece “Amazon Prime” kullanıcılarını kapsayan bu hizmet ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri‘nde hizmete sunulacak. Amerika’nın 37 eyaletinde aktif olan bu hizmet ilerleyen günlerde daha geniş bir alanı kapsayacak.

Sistemi kullanmak için kullanıcıların yapması gereken tek şey “Amazon Key” uygulamasını indirim “Volvo on Call” uygulaması ile bağlantı kurmak olacak. Ardından e-mail ve şifre girilip bu hizmeti kullanabilecekler.

Peki Aracımda Yoksam Ne Olacak?

Sistem uygulama üzerinden işleyecek. Kullanıcı, Amazon’a belirli bir park yeri gösterecek ve görevli o park bölgesine gelecek. Daha sonra “Volvo on Call” uygulamasına bir bildirim gelecek ve işlemi onayladığınızda aracınızın kilidi açılacak. Ardından paket bagaj’a yerleştirilip araç güvenli bir şekilde kitlenecek.

Amazon, şu anda sadece bazı Volvo modellerine kullanılabilir olan bu hizmet ile yakında bütün markalarda hizmete girmeyi hedefliyor. Bize göre gayet başarılı olan bu uygulama devam ederse büyük bir kitle tarafından kullanılacak gibi görünüyor.

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı