Rehber

MEB General Mobile E-Tab 4 Fabrika Yazılımına Dönüş Rehberi

Kimilerinize bu sorunlu tablet düşmüştür. En ufak hatada MDM hata verir, ekranı bozulur, vs. gibi durumlar. Yazılımsal olayları biraz bilgi ile düzeltebilirsiniz, ancak donanımsal olaylara diyecek bir şeyim yok.

Gereksinimler:
– Micro USB(Data transferi özelliği olmalı)
– General Mobile E-Tab 4 (4 olması zorunludur)
– Bilgisayar
– MDM Yükleyici Sihirbaz: İNDİR

NOT: Adımlarda yapacağınız hata sonucu tekneloji sorumlu değildir!

1-) Cihazınızı kapatın. Resimdeki kombinasyonlar ile cihazınızı kurtarma moduna geçirin.

2-) ”GENERAL MOBILE” logosu gözüktükten sonra ekranınızda ”KOMUT YOK” yazısı belirecektir.

Tabletteki işimiz bitti, artık bilgisayardayız.

3-) MDM Yükleme Sihirbazı’nı çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran belirecektir.


F@tih projesi ekibi, otomatik kurulum ile işleri bayağı bir kolaylaştırmış. Ekran geldikten sonra tabletinizi bilgisayarınıza bağlayın. Sürücü kurulumuna gerek yok. Sonra program kurtarma moduna girilip girilmediğini, usb kablosunun bağlanıp bağlanılmadığını kontrol edecektir. Başarılı olursa bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

4-) Aşağıdaki gibi bir ekran belirecektir. Bizim seçeceğimiz ”MDM” türü BTT MDM’dir. Infoline yeni arayüzdür. Sorun çıkmaması için, uyumlu olanı seçiyoruz.

5-) Tabletinizde değişiklikler belirecektir. ”Sistem Güncellemesi Yükleniyor” adlı bir ekran gözükecektir. Kesinlikle tabletin kablosuna dokunmayın.


Bu işlem veri transfer hızına bağlı olarak, 5-10/20-30 dakika arası değişebilir.

6-) Tabletiniz tekrar kurtarma adımlarına başarılı bir şekilde dönerse, MDM başarılı bir şekilde yüklendi demektir.

Güç tuşuna bir kez basın, ve mutlu son 🙂 Tabletinizin uygulamaları ayarlanacağından dolayı 5-10 dakika bekletebilir tablet.

Kafanıza takılan her türlü soruyu yorum olarak yazabilirsiniz 🙂

Etiketler

TUNAHAN ŞAHİN

Teknoloji meraklısı bir yaşam belirtisi.

34 Yorumlar

     1. ben mdm atıyorum sistem güncelemi çıkıyor ama bitirmiyor neden acaba

 1. işlemleri aynen uyguladım ama abletim tekrar kurtarma ekranına dönmek yerine başlangıç ekranına geçti ve General Mobile yazısında kaldı. yardımcı olabilir misiniz ?

  1. Kurtarma yazılımını tekrardan tablete kurmayı deneyin, tekrardan hatırlatmak isterim bu rehberimiz ilk parti General Mobile – Android cihazlar için geçerlidir.

  1. recowery moduna geldi aynı komut yok diyor ama sihir bazda recowery modunda deyil diyor bi yardım lütfen

 2. merhaba: e tab 4 açılmadı videonuzu izledim ancak gm logosu göründükten sonra android yeni sürüme güncelleniyor yazısı çıkıyo rbir müddet sonra tekrar gm logosu dalgalanıyor. Onlarca kez denedim ama olmadı, nadiren de olsa android yeni sürüme geçiriliyor dan sonra iki seçenek çıkıyor apus ve launcher, ben her ikisini de işaretliyerek denedim ama yine açılmadı vetekrar başa döndü, bir kaç kez de masa üstü göründü dokonduktan sonramasa üstü kaybolup tekrar GM logosu görünerek yenidenbaşa döndü. MDM yi de yükledim videodaki gibi ancak olmadı. Yardımcı olabilirmisiniz.

 3. e tab 4 ümüze format attırdık normal çalışmaya başladı bir süre sonra virüs bulaştı bazı sitelerden reklam gelmeye başladı yazılım atmak istiyoruz fakat kısıtlamaların yeniden gelmesinden korkuyoruz mdm sihirbazını tablete kurmamızda sakınca var mıdır ? kurtarma işlemini mi tekrarlamamız gerekiyor yardımcı olur musunuz teşekkürler.

 4. virüs bulaştığından dolayı yeni yazılım yüklemek istiyorum.yine aynı işlemleri tekrarlamammı gerekiyor.Tesekkürler.

 5. Tunahan şahin dediklerini yaptım. Ama play storeden uygulama indiremiyorum. 406 hatası veriyor. root işlemi başarısız mı olmuş sence .yardım edersen sevinirim.

 6. mrh general mobile e tab 4 fabrika yazılımına dönüş adımlarını uyguluyorum ancak android driver yüklemede sorun yaşıyorum. bilgisayarıma android driver yükleyemiyorum. bundan dolayı tabletimi onaramıyorum. ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim. } bilgisayarım lenova flex 5}. bana hangi siteden rahatlıkla android driver indirebileceğimi yazabilirmisiniz

 7. Merhabalar ben bir türlü recovery mode açamıyorum direkt aktivasyon bölümüne giriyor. Recovery mode açmanın başka bir yolu yok mu acaba? Hem ses arttırmaya basıp güç tuşuna bastım hem de ses azaltma tuşuyla denedim. İkisiyle de olmuyor maalesef. Öneriniz nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı