Rehber

Whatsapp Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon kullanan her insanın telefonunda bulunan anlık mesajlaşma uygulamasını yaklaşık 1.5 milyar kişi aktif şekilde kullanıyor. Yapılan bir araştırmaya göre her ay yaklaşık 700 milyon kişi telefonuna Whatsapp indiriyor. Whatsapp`ın bu kadar kullanılıyor oluşunun sebebi, sade arayüzü, kullanışlı olması ve en önemlisi gereksiz reklamlar ile can sıkmaması olarak anlatabiliriz.

Whatsapp`ta gelen bildirimler sizi sıkıyorsa ve kapatmak istiyorsanız, veya birisinden gelen mesajı telefona bakmadan da anlamak istiyorsanız yazımız size çok yardımcı olacak

Whatsapp Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Whatsapp`ta bildirim almak istemediğiniz grup veya kişileri kapatmak için ilk olarak, bildirim almak istemediğimiz gruba gelip, grup bilgisi veya kişi bilgisi kısmına girmemiz gerekir.

Buradan Bildirimleri Sessize Al veya Özel bildirimlerden Sessiz butonuna dokunarak, bildirim almak istemediğimiz bir grubu veya kişiyi sessize alabiliriz.

Whatsapp Özel Bildirim Nasıl Eklenir?

Eğer bir kişiden özel mesaj bekliyor, kişiden özel mesaj geldiğini anlamak istiyorsanız, varsayılan ve her mesaj geldiğinde çalan zil sesinden ziyade, kişiye özel zil sesi ekleyebilirsiniz. Bunun için Whatsapp`ın özel bildirimler özelliğini kullanmamız gerekiyor.

İlk olarak Whatsapp uygulamasına giriş yapıyoruz.

Daha sonra özel bildirim eklemek istediğimiz kişinin kişi bilgisine giriyoruz.

Buradan özel bildirimleri kullan kutucuğunu işaretledikten sonra, bildirim tonundan kişiye özel bildirim sesi seçebilirsiniz.

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı