Teknoloji Haberleri

Twitter Sosyal Medyadan Çekiliyor

Son zamanlarda yaptığı değişiklerle istenilen kullanıcıya ulaşamayan ve finansal olarak istediği seviyeye gelemeyen Twitter artık sosyal medya sitesi olmaktan çıkıyor. Twitterı artık bir haber uygulaması olarak kullanacağız. İlk olarak İOs kullanıcılarında değişikliğe uğratan Twitter, iOS‘taki uygulamasını ‘sosyal ağ’ kategorisinden kaldırararak ‘haberler’ kategorisine koydu. Facebook`un en büyük rakiplerinden biri olmasına karşın tüm gayretlere rağmen istenilen kullanıcı sayısına ulaşamadı.

Kullanıcıların çoğu zaman ilginç bulduğu haberleri, sosyal örgütlenmeleri, ve sosyal duyarlılıklarını paylaştığı Twitter, aslında böyle bir değişiklik yapacağını Twitter Moments özelliği ile kullanıcılarına çıtlatmıştı.

Twitter Moments; Kullanıcıların güncel konular hakkında dikkat çeken paylaşımları görebilecekleri ve paylaşabilecekleri şekilde ayarlanan yerdir.

Twitter`ı kullanan kişiler ile bu yılın ilk çeyreğinde kullanan kişiler arasındaki istatistik farkı baya azalmış durumda. Ayrıca Twitter Moments`in  net gelir artış oranı ilk çeyrekte yıllık bazda yüzde 74’ten yüzde 36’ya düştü.

“Sizce Twitter getirdiği bu değişiklikle oluşan kayıplarını telafi edebilecek mi ?”

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı