Teknoloji HaberleriYaşananlar

SpaceX’in Bugün Yapacağı Lansman, Şimdiye Kadarki En Zor Lansmanı Olacak!

Elon Musk’un güçlü Falcon Heavy roketi ilk gece fırlatılması için planlanıyor.

Elon Musk’un SpaceX’in en güçlü roketi tekrardan gökyüzüne ve ötesine götürmek üzere ayarlandı. Falcon Heavy, 24 Haziran Pazartesi günü ilk gece buluşması için planlanıyor. Bu roket sisteminin üçüncü uçuşu ve en zorlu uçuşu olacak.

NASA, Florida’daki Kennedy Uzay Merkezindeki Launch Complex 39A’dan saat 20: 00’de başlayan işlemleri canlı olarak izletecek. Asıl lansman isehava koşulları uygun olur ise 20: 30’da PT’de olacak.

Savunma Bakanlığı Uzay kontrol Programı-2 için STP-2 olarak adlandırılan bu görev, bilim yıldızı Bill Nye tarafınca teşvik edilen güneş yelkenli kontrol görevi Lightsail 2 de dahil olmak üzere birkaç düzine uyduyu yörüngede feribotla dolaştıracak. Ek olarak, uzay aracının uzaktaki hedeflere gitmesine yardımcı olmak için kullanılabilecek bir Derin Uzay Atom Saati’ni ve NASA için yeni bir yeşil itici tipini kontrol edecek bir uyduyu taşıyacaktır.

Kurucu Elon Musk, bu şimdiye kadarki en zor lansmanımız olacak dedi.


Etiketler

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı