Rehber

Google Chrome Gece Modu Nasıl Aktif Edilir ? (Android ve Masaüstü)

Günümüzün büyük bir bölümünü telefon ve bilgisayarlarda geçiriyoruz. Durum böyle olunca genellikle genellikle beyaz renk yoğunluğuna sahip web sitelerinde uzun süre vakit geçirince gözümüz yorulabiliyor. Zaman içerisinde birçok web sitesi koyu tema özelliğinide bu sebeple aktif etmiş oldu. Örneğin şuanda twitter’da gece modu özelliği bulunuyor. Aynı şekilde ekşi sözlükte gece modu özelliği sunan web sitelerinden biri.

Karanlık modun sağlık açısından ve cihazlarımız açısından da önemli bir faydası var. Gece saatlerinde göz sağlığımıza olan olumlu etkisi ile birlikte koyu ekranın batarya ömrünede katkısı olacaktır. Özellikle telefonlarımız için oldukça faydalı.

Google Chrome sıklıkla kullanılan bir tarayıcı olduğu için bu konuda birtakım çalışmalar yaptı ve karanlık modu devreye aldı. Bu modu aktifleştirmek için çok basit birkaç işlem yapmamız gerekiyor. Ancak chrome’un bir tarayıcı olması sebebiyle bazı sorunlar boy gösteriyor. Tarayıcılar üzerinden eriştiğimiz web sitelerinin kendine özgü renk seçenekleri var. Bu durumda chrome karanlık mod ne işe yarayacak tam olarak bilmiyoruz.

Chrome Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir?

  • Google Chrome tarayıcımıza sağ tıklayarak “Özellikler” diyoruz.
  • HEDEF kısmına hemen alt kısımdaki kodu yapıştırıyoruz. chrome.exe” iki tırnaktan sonra bir boşluk bırakmayı ihmal etmeyelim.
  • –enable-features=WebUIDarkMode –force-dark-mode
  • Kodu girdikten sonra UYGULA ve TAMAM diyerek işlemleri tamamlıyoruz. Chrome tarayıcıyı kapatıp açtıktan sonra ana ekranın karardığını göreceksiniz.

Google Chrome Android İçin Karanlık Mod Nasıl Aktifleştirilir?

  • Telefonumuzdan Google Chrome‘a giriş yapın.
  • Arama çubuğuna chrome://flags yazın.
  • Açılan sayfada iç arama çubuğuna “dark mode” yazın.
  • Hemen altında Android Web Contents Dark Mode özelliğini “ENABLE” olarak seçip kaydedeceğiz.
  • Tarayıcınızı kapatıp açınca ziyaret ettiğiniz tüm web siteleri karanlık moda geçiş yapmış olacak.

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı