İnternetYaşananlar

Sosyal Medyadan Satış Yapanlara Vergi Zorunluluğu Geliyor..!

Nağci Ağbal Açıkladı. İşte Detaylar..

Son zamanların popüler satış kanalı olan sosyal medya birçok insanın kazanç kapısı olmuş durumda. Özellikle instagram üzerinde yapılan satışların haddi hesabı yok diyebiliriz. Sosyal medya kanallarının bu denli hızlı gelişmesi ve internetin özgürlüğüyle insanlar ticaret girişimlerinde sürekli pazar arayışına girerler. Haklı olarak müşteriye doğrudan, maliyetsiz ve en kolay yoldan ulaşılabilecek  en etkili ortam sosyal platformlar. Tabi bu noktada en çokta satış yapanların aklına takılan vergi soruları var.

Sosyal Medya Satışlarına Vergi Geliyor !

Ciğerimizi söktünüz devlet baba ! Bu ciğerler yakında vergiyle oksijen alacak gibi yaklaşımlarda bulunan vatandaşlarımız olacaktır ancak olaya prosedürüne uygun baktığımızda sosyal medyadan satılan ürünlerde hiçbir vergi verilmiyorsa burada yanlış giden bir şey vardır. İnsanların aklına fazlasıyla takılan bu vergi sorunsalı ise artık netliğe kavuşmuş durumda. Yani artık yasal düzenlemelere bağlı kalınarak hareket edilecek. Özet olarak kim nereden kazanırsa kazansın vergisini verecek Nağci Ağbal bakanımızın sözüyle..

Bir kişi internette ister kendi sayfasına reklam alsın, isterse video çekerek twitler atıp oradan gelir elde etsin. Her para kazanan nereden kazanırsa kazansın vergisini ödeyecek.

 

Nağci Ağbal Açıkladı !

Nereden satış yapılırsa yapılsın herkes vergisini ödeyecek diyen Nağci Ağbal’ın vergilendirme ile ilgili diğer detayları ise şöyle;

  • Yaş sınırı olmayacak. 18 yaşından küçüklerin kanuni olarak temsilcileri kimse beyannameleri bu kişilere verecek.
  • Bu tür ortamlarda kazanç sağlayan kişiler ya kendileri gelip vergi mükellefi olacaklar ya da maliye bu kişileri tespit edip resen mükellef yapacak. (maliyet kendisi yakaladığı zaman bir öpücükte atar diye düşünüyoruz 😀 )

 

Şevket Narin

Beklentileri sürekli düşük tutan, kişisel gelişime önem veren, kuralları olan ve yaptığı işi en iyi şekilde tamamlamaya çalışan sıradan bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı