Mobil

Sony Xperia Z2 Z3 ve Z3 Compact için Android 6.0 Yayınlandı!

Sony, Xperia Z2 Z3 ve Z3 Compact için Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin yayınlandığını duyurdu. Sony şuan için Xperia D6503(Z2), D6603(Z3) ve D5803(Z3 Compact) model numaraları için çıkan güncelleme önümüzde ki günlerde diğer modellerde Android 6.0 Marshmallow güncellemesi gelecek. Geçtiğimiz ay Z4 Tablet, Z3+ ve Xperia Z5‘e Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yayınlayan Sony, şimdi ise geçen senelerde çıkan amiral gemisi telefonları için Android 6.0 Marshmallow güncellemesini veriyor.

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ile gelecek olan özellikler şöyle, Ana ekran ayarları bölümünde bazı değişiklikler, ana ekrandaki klasörlerin içindekileri gösterip/göstermeme ayarı, uygulama ve ana ekranda kaydırma efektleri (yukarıdan aşağı kaydırınca uygulama arama bölümü geliyor), uygulamaları arama bölümünü açma/kapatma ayarı ve kamera uygulaması tarafında yazılımsal ve tasarımsal olarak bazı değişiklikler geliyor.

Screenshot_3

Diğer ufak değişiklikler ise şöyle, Çoklu işlem bölümünde (arka planda çalışan uygulamalarının bulunduğu bölüm) alt tarafta yer alan küçük uygulamalar penceresi aşağı doğru kaydırıldığında kaybolacak ve ekran görüntüsü çekildikten sonra bildirim ekranı bölümünden silinebilecek.

Güncellemenin telefonunuza ne zaman geleceği belli değil ancak tahminlerimize göre bir kaç gün içerisinde gelecektir. Eğer sabırsızsanız, gün içerisinde telefonun Ayarlar > Telefon hakkında > Yazılım güncelleme bölümüne girerek telefonunuza güncellemenin gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz. Bir başka yol ise, Sony telefonunuzu bilgisayara bağlayarak Sony PC Companion programından güncellemenin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Etiketler

HÜSEYİN TABAN

Teknoloji ve oyun yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı