Mobil

iOS 10 Güncellemesi İle Gelecek Yeni Özellikler

Apple kullanıcılarının heyecanla beklediği iOS 10 güncellemesi ile gelecek olan özellikler hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor.

Apple‘ın her sene gerçekleştirilen WWDC (Worldwide Develepors Conference) etkinliği bu sene 13 ve 17 Haziran arasında gerçekleşecek. Apple‘ın bu konferansında ise iOS 10 tanıtılacağını düşünüyoruz. iOS 10 güncellemesi ile ilgili bilgiler gelmeye hala devam ediyor. iOS 10 büyük yeniliklerin babası olacağını düşünüyoruz bu yeniliklerden  bir tanesi fotoğraflar uygulamasının değişeceği kanaatinde. Fotoğraf uygulaması değiştiğinde EXIF bilgilerini düzenleme, fotoğrafın yalnızca belirli kısımlarında parlaklık ve diğer parametre değişiklikler yapılabilecek.

iOS 10 güncellemesi ile gelecek olan özelliklerden en ilgi çeken tarafı ise hiç şüphesiz gizlenebilir uygulamalar olacak. Bu özellik sayesinde yüklü olarak gelen uygulamalar silinmeden gizlenebilecek. Apple akıllı telefonlarında ön yüklü olarak gelen uygulamaların silindiğinde uygulamaların çalışmalarında olumsuz yönde etkili olacağı için uygulamanın silinmesine izin verilmiyordu. Bu özellik ile uygulama silinmeden gizlenebilecek.

emoji

iOS 10 güncellemesi ile gelecek olan herkesin seveceği özelliklerden bir tanesi ise iOS kullanıcılarına 74 yeni emoji ekleneceğini duyurdu.

Bu güncellemelere ek olarak ise kamera uygulamasında geliştirmeler ve performans iyileştirmeleri olacak.

Etiketler

HÜSEYİN TABAN

Teknoloji ve oyun yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı