MobilRehber

Huawei Cihazlarda Bootloader Kodu Nasıl Alınır?

Pek çoğumuzun bildiği gibi normalde Huawei cihazların Bootloader kilidini açmak için EMUI sitesinden gerekli bilgileri sağlamak kaydıyla kodu alabiliyorduk. Şimdi ise Huawei’den aldığım bilgiye göre site bakıma alınmış. Bizim gibi meraklı kullanıcılara uzun bekleyiş çok sinir edici olabiliyor 🙂 Kendim keşfettiğim yöntem ile Bootloader kodunu nasıl aldığımı sizlere göstereceğim.

Kısaca Bahsedelim; Bootloader Nedir?

Bootloader, cihaz başlatıldığı sırada işletim sistemini yüklemeyi sağlayan bir programdır. Bootloader, bir çok marka telefonda kilitli olarak gelmektedir ve modifikasyona izin vermez. Bazı firmalar ise şifre almaya gerek olmadan cihazlarının Bootloader’ını ona göre tasarlarlar. Cihaz rootlama, ROM yükleme, TWRP,CWM gibi custom recovery yükleme gibi işlemler için bootloader kilidinin kaldırılması gerekmektedir. Ayrıca bootloder kaldırılığı anda cihaz kendini otomatik olarak sıfırlar. Bootloader kilidi açık olarak cihazınızı teknik servise göndermeniz durumunda cihaza garanti dışı işlem uygulanacaktır.

Bootloader’ın ne olduğunu öğrendiğinize göre rehberimize geçebiliriz 🙂

1-) Twitter sitesine girin, üyeliğiniz varsa giriş yapın, yoksa da kayıt olun.

2-) Aramaya @HuaweiMobileUK yazın. Karşınıza Huawei Mobile UK hesabı gelecektir.

3-) Tweet bölümüne tıklayarak; ”Hello I’m need Bootloader unlock password. Thank you” yazıp gönderirseniz 1-2 gün içerisinde göndermeniz gereken bilgiler hakkında karşı yanıt gelecektir. Gerekenler; IMEI, Ürün ID’si, Seri Numarası (S/N), bunu içeren bir karşı yanıt geldiğinde özel mesaj yoluyla gerekli bilgileri gönderin.

4-) 4-5 gün içerisinde Bootloader kodu içeren bir mesaj gelecektir. Bir köşeye kaydetmeyi unutmayın, zira kaybedildiğinde Huawei ekipleri şüpheci bir tavırla size cevap verebilir.

İşte bu kadar, Bootloader kilidimiz alındı. Artık telefonumuza istediğimiz kadar kişiselleştirme yapabiliriz.

Etiketler

TUNAHAN ŞAHİN

Teknoloji meraklısı bir yaşam belirtisi.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı