Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Teknoloji Haberleri

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cep Telefonu Bile Kullanmıyorum Dedi

Twitter`da Vladimir Putin adına açılan sahte hesap bugün itibari ile askıya alındı. Twitter`da altı yıldır aktif olan ve 1 milyon kişiden fazla takipçisi bulunan Vladimir Putin, bugün cep telefonunu bile aktif olarak kullanmadığını,  evde onu arayan kişilerin doğrudan Putin ile görüşmediğini açıkladı.
Twitter, Putin`in açıklama yapmasından sonra şöyle bir açıklamada bulundu.
“Rus yetkililerden alınan doğrulama sonucunda @putinRF_eng hesabının sahte olduğu kesinleşti. Hesap, şirket kimlik politikamızı ihlal ettiği için askıya alındı.”
2012 yılından bu yana aktif olarak seyreden bu hesapta mavi tik olmamasına rağmen, hesap bir çok kez gerçek sanıldığından paylaşılan gönderiler haberlere konu olmuştu.
Ancak diğer devlet başkanları Putin gibi değil. ABD başkanı Donald Trump, Putinin aksine sosyal medyayı aktif kullanıyor. Hatta Putin ile G20 zirvesinden önce görüşmeyeceğini Twitter hesabından duyurdu. İddiaya göre görüşmenin iptal olmasının sebebinin Kerç Boğazı krizinin oluşturduğu söyleniyor.

.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

Seda Pilav

Bir insan.

Bunlara da Göz Atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı