Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Pokemon Go’dan İki Günde Rekor Kazanç

Çıkışı ile büyük ses getiren ve bütün herkesin hayranlıkla oynadığı ve mobil oyun dünyasını etkisi altına alan Pokemon Go, geliştiricisini bir hayli sevindirdi. Son zamanların bütün herkesin severek oynadığı ve herkesin duyduğu Pokemon Go, ilk olarak bir kaç ülkede indirilmeye sunuldu. Ancak dünya genelinde oyunun APK’sını indirerek oynamaya başladılar. Kısa bir süre içerisinde neredeyse tüm dünyada popüler bir oyun haline gelen Pokemon Go, geliştiricisinin hisselerini tavan yaptırdı.

Bazı raporlara göre Pokemon Go, Nintendo‘nun hisselerini yüzde 25 arttırdı. Ve bunlarla birlikte geliştiricisi olan Nintendo‘nun değeri ise sadece iki gün içerisinde tamı tamına 7.5 milyar dolar değer kazandığı belirtiliyor. Bloomberg’den David Ingles’a göre ise, Pokemon Go‘nun geliştiricisi olan Nintendo‘nun hisse senetleri Tokyo’da ki işlemlerde 1983’ten bu yana en büyük yükselişi başardığını söylüyor.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Uzayda Su Bulutu Bulundu!

Sonraki İçerik

Pokemon GO Virüslü Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler