Minecraft Oyuncusu Beş Yıllık Oyununu Kaybetti

Son beş yıldır tek ve sürekli Minecraft oyunu oynayan bir adam, hardcore modunda sonunda öldürüldüğü için harap olduğunu söylüyor.

Newcastle’li 31 yaşındaki Phil Watson, en zor hardcore modunda oynuyordu; bu, karakterinin hayata döndürülemeyeceği anlamına geliyor. 6316 km yürüdü, 732.383 kez atladı. Bir zombi tarafından ürktü ve örümcek tarafından yendi.

Beş yıllık oyunun rekor olduğunu söylüyor. Bir haber kaynağına verdiği demeçte, “Hiçbir zaman en iyi veya en uzun olmakla ilgili değildi, sadece oynamayı sevdim ve hayatta kalmayı başardım.” dedi. “Başka kimseyi bulamadığım için dünyanın en uzun hardcore hayatta kalanı olduğumu söylemeye başladım.”

Bay Watson, çoğu gün, haftada ortalama 20 saat Minecraft oynuyor. Minecraft’ı bilenler için, Bay Watson’ın karakteri, büyülü zırh giyen bir zombi tarafından saldırıya uğradı. Ondan kaçtı ve sırtına örümceğe çarpan bir iskelet tarafından vuruldu. “Daha önce sağlık veren bir altın elma yemiş olsaydım bunlardan kurtulurdum.” dedi. “Yapabileceğim çok şey var, kendimi bu kadar kolay bir hata yaparak aptal gibi hissettim.”

Phil Watson ve nişanlısı Kristin Rosales

Watson’un Youtube’de 3.500’den fazla takipçisi ve Philza olarak bilinen nişanlısı Kristin Rosales ile tanıştığı yayın platformu olan Twitch’de 2.000 takipçisi var. Tekrar Minecraft’a geri dönmeyi düşünüyor.

“İlk olduğunda o kadar depresyondaydım ki, şu an Minecraft’a bakmak bile istemediğimi düşündüm, bir daha hiç zombi görmek istemedim.” dedi.

“Ama bir şeyler yaratma ve başka bir yolculuğa çıkma dürtüsünü almaya başladım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı