Rehber

(Güncellendi) MEB General Mobile E-TAB 4 MDM Silme Rehberi

Yanlış bir harekette tabletinizi zorla kilitleyen MDM’den bıktınız mı? İşte çözüm burada 🙂

Eğer daha basit bir şekilde MDM’yi kaldırmak istiyorsanız, fatih projesinin romunu yükleyebilirsiniz. Rehberin linkleri güncellendi.

Gereksinim listesi:
– ÖNCELİK: SABIR (Yoksa uğraşmayın)
– USB Kablosu(Veri transferi yapabilmeli)
– En fazla %15 şarj
– Mobogenie: İNDİR

UYARI: Yapacağınız bu işlem M.E.B programlarını sileceğinden ve sizi f@tih altyapısından koparacağından dolayı ceza alabilirsiniz. Oluşacak durumlardan dolayı tekneloji sorumlu değildir !

1-) Tabletinizi kurtarma modunda başlatın. Nasıl başlatacağınız resimde belirtildi. Bu işlem sırasında USB Kablosu takılı olmasın.

2-) ”KOMUT YOK” ekranı geldiğinde ses tuşları ile aşağı gelin ve ”WIPE DATA FACTORY RESET” bölümüne gelin ve On/Off tuşu ile seçin. Bir sürü ”NO”, ”NO” butonu gelecektir. ”YES” tuşuna basın. 3-5 dakika vaktinizi alacak.

3-) EN HIZLI OLMANIZ GEREKEN NOKTA!: Tabletiniz açıldığında %15 pil uyarısı verecektir. Eğer heyecanlı iseniz sakın denemeyin.  Hızlıca ”TAMAM” tuşunun yanındaki ”Detaylar” tuşuna tıklayın. Hızlı olmanız gerek, MDM hemen devreye giriyor. Tekte yapılacak bir işlem de değil açıkçası. 10. denemede cihazı ROOT’ladım.  MDM devreye girdiyse üzülmeyin, aynı işlemleri tekrar uygulayın. ”YAPIM NUMARASI” butonuna 8 kere tıklayın. Eğer olduysa ve MDM hemen devreye girdiyse üzülmeyin, neredeyse %75’i tamamlandı bile.

Eğer hoşgeldiniz ekranında pil uyarısı gözükmüyorsa cihazı tekrar tekrar formatlayın.

(GÖRSEL TEMSİLİDİR.)

4-) Her şey olduysa, geliştirici seçeneklerini açtıysanız ve MDM hala açılmadıysa hızınızı biraz daha artırın ve ”GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ”NE tıklayın. El çabukluğu ile ”USB HATA AYIKLAMA MODU”NA tıklayın. Eğer yapabildiyseniz gerçekten helal olsun.

5-) Şimdi işler bilgisayarda tıkır tıkır işleyecek. Mobogenie’yi kurun ve programı açın. Eski sürüm uyarısı verecektir, kesinlikle güncellemeyin. Tabletinizi açık konuma getirin ve USB Kablosu ile bağlayın. Biraz uzun sürede gözükebilir, sabredin. Program cihazı görünce ”ONE CLICK ROOT” butonuna tıklayın. Bundan sonra her adım çıtır çerez gibi. Biliyorum, şu an bir an önce MDM adlı bela programı silmek istiyorsunuz, acele davranmayın.

6-) Root’un hemen yanında olan ”UNINSTALL STOCK APPS” butonuna tıklayın ve bu programları bulup kaldırın:
– Cihaz Yönetimi/MDM
– Eba SSO
– GÜNCELLEYİCİ
– MPTP
– MPTM TEST
– POLİCİLY DEALER

Bunları kaldırdıktan sonra cihazı yeniden başlatın. Ne MDM kaldı ne başka bir şey 🙂 Artık her şeyde özgürsünüz 😀

Etiketler

TUNAHAN ŞAHİN

Teknoloji meraklısı bir yaşam belirtisi.

8 Yorumlar

  1. Mobegine sıkıstırılmıs rar dosya sifrelenmiş sifreyi gonderirmisniz
    mail: kurhanpc@hotmail.com
    birsey sorabilirmiyim cihazı ben burada yapmak isteyen birine verdim hazır halde verdim halletti simdi general mobile yazısı geliyor altta küçük sag alt kosede fastboot mode cıkıyor nasıl yapacagız ?

  2. Şimdi ben normal tablet açıkken ayarlara girebiliyorum zaten istediğimi yapabilirim ama mdm kaldırmak için illa factory reset mi yapmam lazım?

      1. Merhabalar üstadım bende de aynı ürün var. Nasıl yardımcı olursun sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam etmek için yeriniz varsa gelsem yaparmısınz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı