Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yaşananlar

Kantinlerde Papara Kart İle Beslenme Dönemi Başlıyor !

Okul kantinciliğinde yeni dönem başlıyor. Okul kantinlerinde artık nakit para ile alışveriş yapamayacaksınız. TKİEDF (Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu),öğrenci velilerin çocuklarının harcamalarını  takip edebileceklerini ve kantinlerde nakit para  kullanımını kaldırmayı amaçladıkları  ‘kart’ uygulamasına geçtiklerini açıkladı. 

Bunun nedeni ise öğrencileri uyuşturucudan ve kötü alışkanlıktan korumanın olduğunu açıkladı. Velilere verilecek olan kartlar sadece kantinlerde geçerli olacak. Veliler bu kartları okul kantinlerinden ücretsiz olarak temin edebiliyor.

17 Eylül’de kullanıma geçecek olan uygulama ilk olarak İstanbul’da 500 pilot okulda hayata geçirilecek. Dijital ödeme sistemi Papara Card ile hayata geçirilecek olan bu uygulama sayesinde  veliler ve öğrencilerin yanı sıra kantincilerinde memnun olması bekleniyor.

Papara Card ön ödemeli bir kart olduğu için öğrencinin ihtiyacı kadar para yükleyebiliyorsunuz. Bu uygulama sayesinde bozuk para ve kağıt paradan gelen bakterileri engelleyecek ve aşırı para kullanımıda engellenmiş olacak.

Papara Card’ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından onaylı olduğunu hatırlatan Vahap Osmanoğlu,velilerin karta istediği miktarda para yükleyebileceğini ve öğrencinin okul saatlerini ve ne zaman harcama yaptığını telefonlarından uygulama sayesinde  görebileceklerini  Ayrıca temassız ödeme ile kantinde sıra bekleme sorunun kalkacağını ve para üstü ile uğraşılmayacağını kaydetti.

İlginizi Çekebilir:  Nokia 8'in Altın Görünümlü Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı

Görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

 

 

Daha Fazlasını Göster

Şevket Narin

Beklentileri sürekli düşük tutan, kişisel gelişime önem veren, kuralları olan ve yaptığı işi en iyi şekilde tamamlamaya çalışan sıradan bir insan.

Bunlara da Göz Atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

gizli numara bulma
Close
Close