Kripto ParaYaşananlar

Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Ripple Gibi Tüm Kripto Paralarda Düşüşler Devam Ediyor !

Kripto Paralar Erimeye Devam Ediyor

Zengin olma hayalleriyle kripto paralara bağlanan nakitler gün geçtikçe erimeye devam ediyor. Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Ripple gibi bir çok para birimi gün geçtikçe düşüyor. Son 1.5 aydır düşüş trendine giren Bitcoin, ardından gelen diğer kripto paralarıda etkilemişti. Örnek olarak Litecoin %100 oranından fazla değer kazanırken Ethereum geçtiğimiz günlerde rekor üstüne rekor kırmıştı. Ancak 16 Ocak 2018 itibariyle tahminlerde olmayan 2. düşüş dalgası boy göstermeye başladı. Son olarak 11.000 seviyesinin altından işlem gören Bitcoin yatırımcısını korkutmaya başladı ve psikolojik sınırın alt seviyesi iyice geriledi.

Bitcoin Neden Düşüyor ?

Siz bakmayın analiz yapan insanlara. 10 dakikada %10’u eriyen bir kripto para 1 gece yok olabilir. İmkansız değildir. Aynı zamanda siz bakmayın 500 milyar dolar hacim biranda erirmi diyenlere. Gözümüz önünde 200 milyara yakın hacim erimiş az mı ? Objektif olmak gerekirse Bitcoin 100.000 dolarda olabilir 1.000 dolarda. Fark edildiyse 2017 Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralar için fark edilme yılı oldu. Her hafta gündeme farklı konularla gelen Bitcoin rekor üstüne rekor kırdı. Yaşanan bu rekorlar devletleri tedirgin etmeye başladı ve başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar üzerinde türlü türlü teraneler dönmeye başladı. 2018’in başında ise 2017’nin sonunda kendisini belli eden yasaklamalar ve kısıtlamalar boy gösterdi. Hiç kimse çıkıpta diyemez Bitcoin yıkılmaz yok olmaz diye. Bal gibide yıkılırda yokta olur. Bunlar acımasız gerçekler. Tabi bunları söylüyorsak yok olacağından değil, olabileceğinden (ihtimalinden), bu denli güvenin anlamsız olduğundan.

Düşüşler Kimin İşi ?

Son günlerde gündeme gelen Güney Kore ve Çin ülkelerinin kripto para yaptırımları fazlasıyla konuşulmaya başlandı. Piyasanın kalbi olan bu iki ülkede yönetim kademesinde işler pek yolunda gitmiyor gibi. Devletlerin yapmış olduğu bu kısıtlamalar direkt olarak kripto para piyasalarını etkilemektedir.

Bitcoin Ne Zaman Yükselecek ?

Kimin elinde ne kadar para var bilmediğimiz için inanıyorum ki bu sorunun cevabınıda net olarak cevaplamak mümkün değil. Yapılan tahminlerede aynı şekilde güvenilmemesi gerekir. Çünkü olumlu tahmin yapan varken bir o kadar da olumsuz tahmin yapan insan var. Elinde yüklü miktarda paralar bulunduran şahıslar veya şirketler hatta ülkeler ne gibi hamleler yapacak bilmediğimiz için hiçbir zamanda ne zaman yükseleceğini bilemeyeceğiz.

Son olarak diyelim ki; Balinalar otlanmaya, bizler izlemeye devam edelim.

Bol kazançlı günleriniz olsun.

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı