Teknoloji Haberleri

İnstagram Uygulamasına Yeni Güncelleme

 

Instagram Güncellendi, Konum Aramaları Detaylandırıldı Daha Eğlenceli Oldu

Popüler video ve fotoğraf paylaşım uygulaması olan instagram güncellendi.

İnstagram gelen son güncellemeyle kullanıcıların sevineceği yenilikleri ekledi. Bildiğiniz üzere  instagramın açıldığı günden bu yana sadece kare şeklinde paylaşabiliyorduk fotoğraflarımızı. O zaman ekran çözünürlükleri küçük olduğundan bizim için pek bir sorun yaratmıyordu. Şimdi telefonlar büyüdü, çözünürlükler arttı ve alternatifler çoğaldı. Kullanıcıların bu isteğini gören instagram da bu uygulamayı güncellemeye karar verdi. Bakalım bu yenilikler nelermiş;

  1. Videoları artık rahat rahat geniş ekranda seyredebileceğiz.
  2. Videolar için yeni sinematik ve gerçekçi olmalarını sağlayan filtreler eklendi.
  3. Artık fotoğrafları kenarından köşesinden türlü türlü uygulamaları kullanıp kırpmayacağız. Özgürce fotoğraf paylaşacağız.
  4. Popüler etiketler alanını kullanarak dünyada ki haberleri, yeni akımları keşfedebileceğiz.
  5. Keşfet butonuyla sadece ülkemizde olan popüler paylaşımları değil dünyada olan paylaşımları görebileceğiz. Yani instagram görsel içerik ve görsel haber konusunda yeni bir adım attı.
  6. Keşfet butonuna kişiler, etiketler, yerler seçenekleri eklendi. Kişiler seçeneğiyle instagramda istediğimiz kişiyi aratabileceğiz. Etiketler seçeneğiyle örneğin #instagram etiketiyle yapılmış olan paylaşımları görebileceğiz. Yerler seçeneğiyle de yakınımızdaki yerleri keşfedip paylaşım yapabileceğiz.

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı