Teknoloji Haberleri

Facebook Messenger İçin Kişisel Asistan “M”

 

 

Gün geçmiyor ki Facebook yeniliklerle karşımıza çıkmasın.

Bildiğiniz gibi Facebook`un , Google Now, Cortana ve  Siri  gibi benzer  bir sanal asistan üzerinde çalıştığı söyleniyordu.  Çarşamba günü David Marcus bu söylentilerin doğru olduğunu kanıtlamış oldu. Asistanın adı MoneyPanny olacakmış. Ben bu adı bir yerden hatırlıyorum dediğinizi duyar gibiyim. İsim James Bond serisinde M karakterinin kişisel asistanı “Miss Moneypenny“nin adı. Sizi bilmem ama oldukça güzel bir isim seçmişler bence.Neyse konuyu uzatmayayım sizide yormayayım söyleyeyim bu uygulama ne işinize yarayacak ?

David Marcus beyabimizin yaptığı açıklama şöyle;

       “Bugün yeni servisimiz olan “M” in testlerine başladık. “M” messenger içerisinden çalışan, görevler atayabildiğiniz, size bilgiler bulabilen bir kişisel asistan.

        Diğer uygulamalardan farklı olarak “M” iş bitiriyor. Bir restorandan sizin için rezervasyon yapabiliyor, sevdiğiniz hediyeleri alabiliyor, yani kısacası sizin için alışveriş yapabiliyor.

       Bu “M” için daha yolun başı olan bir adım. Ancak süreçte insanların bütün ihtiyaçlarını Messenger üzerinden karşılayabilecek olmalarını düşünmek heyecan verici. Bu sayede insanlar vakitlerini hayatları için daha önemli şeylere harcayabilecekler.”

Ayrıca diğer uygulamalardan farklı olarak Moneypenny in cinsiyeti olmayacakmış.

Testlerine başlanan Facebook M’in ne zaman kullanılmaya başlanılacağı ile ilgili bir kesin bir tarih belirlenmedi maalesef. Ama büyük ihtimalle bu yıl sonundan önce M’e sorular sormaya başlarız gibi. Facebook “M” sesli asistanının iOSAndroid ve Windows 10 Mobile için yayınlanmasını bekliyoruz ama kendi sesli asistanları olan AppleGoogle ve MicrosoftFacebook “M” sesli asistanına ne kadar yetki verecek oda merak edilen konular arasında.

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı