Teknoloji Haberleri

Windows 10’a Ücretsiz Olan Geçişler Bitecek Mi ?

Bildiğiniz üzere Windows 10‘a ücretsiz geçme işlemi 2016’nın 29 Temmuz’unda son buluyor.  29 Temmuzdan sonra başınıza ne gelicek diye endişelenmeyin, başınıza bir şey gelmeyebilir de !

Windows 10’un gelmesinden sonra Windows 7 ve 8.1’den , Windows 10’a geçişler 1 yıl boyunca ücretsizdi ve verilen bu 1 senelik süre 29 temmuz’da sona erecekti ve bu süreyle ilgili bir duyuru bildiri söylenti gibi bu konuya dair herhangi bir birşey yayınlanmadı yada söylenmedi.

Windows’un planı Windows 10’u 1 Milyar kişiye ulaştırmak idi ama windows 10’u kullanan dünya genelinde kişi sayısı 270 milyon kişi, Windows 10 kullanmayan 7 ve Windows 8.1 gibi sürümleri kullanan insanlar da hallerinden memnunlar denebilir.

Windows’un istenilen kişi sayısına ulaşamadığı için ve 1 sürelik ücretsiz yükseltme bittikten sonra geçiş oranlarının düşeceğini ele alırsak Windows’un bu konuda başka planları olabileceği kanısındayım ki olmalıda daha çeyreği kadar insan kullanıyorum Windows 10’u ilerleyen zamanlarda bu konuda daha da bilgi gelecektir , gelince bu konuyu detaylı bir şekilde paylaşacağım.

Etiketler

Mustafa Umut Güven

Bir Punisher hayranı tarihe ilgisi olan teknolojiyi seven adam gibi ben!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı