DonanımTeknoloji Haberleri

Apple, HomePod’u 2018’e Erteledi

Apple, aralık ayında çıkması beklenen HomePod’u 2018’e erteledi.

Apple sözcüsü, “İnsanların, Apple’ın evler için kablosuz hoparlör olan HomePod’u deneyimlemeleri için bekleyemeyiz, ancak müşterilerimize ürünü hazır olarak sunmadan önce biraz zamana ihtiyacımız var” dedi. “2018’in başında ABD, İngiltere ve Avustralya’da nakliye yapmaya başlayacağız.” Ülkemizde de satışa sunulması biraz zaman alabilir.

HomePod, Apple’ın akıllı hoparlör pazarına girmesi, çarpıcı ses ve bazı akıllı Siri özellikleri ile farklı araçlar vaat eden $349 veta £349 ‘ücretli bir cihaz. Bunlarla birlikte bir çok farklı akıllı özelliği de olacağı tahmin ediliyor.  HomePod, bu yılın başlarında CNET tarafından sesli bir cihaz olarak duyurusu yapıldı. Akıllı işlevleri için özellikleri büyük oranda tamamlanmış durumda. Bu arada, Amazon’un Alexa, Google Assistant ve hatta Microsoft’un Cortana’sı ile çok iyi fiyatlı akıllı hoparlörleri bu sene piyasaya hakim olarak yer alıyor.

HomePod akıllı işlevleri için Siri‘ye takılıyor ve Apple’ın akıllı ev platformu HomeKit ve Apple Music ile uyumlu olarak çalışacak. Ancak bununla ne kadar çok başka uygulamanın çalışacağı belirsizdir.

Etiketler

Yusuf Kamil Genç

Teknoloji ve yenilikleri takip eden ayrıca bir çok web projesi bulunan webmaster.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı