Teknoloji Haberleri

Instagram’dan Telegram ve Snapchat’e yasak

İnstagram kendisine kattığı yeni özellikler ile çok konuşulurken,şimdilerde iki uygulamaya verdiği yasak kararıyla çok konuşulmakta.

Biliyorsunuz ki İnstagram başka sitelere aktif bağlantı paylaşımı yapılmasına izin vermiyordu. Kullanıcılar diğer sosyal medya hesaplarının linklerini sadece hakkında kısmında belirtebiliyordu.

Artık “Hakkında” kısmında paylaştığımız “Beni Ekle” linkleri,Snapchat ve Telegram dışındaki uygulamaların linki yer alabiliyor.Yani yetkililer Snapchat ve Telegram`a yasak koymuş durumda. Yetkililer yasağın konuluş gerekçesi olarak bağlantıların platformun kullanılma amacına uygun olmadığını söyledi.

Ben ise geçmişe dayanan bazı nedenlerden dolayı İnstagram`ın bu yasağı getirmesinde öncü olduğunu düşünüyorum.

Bildiğiniz üzere Instagram, 2012 yılında 1 milyar dolar karşılığında Facebook’a satılmıştı. Facebook’a satılmadan evvel 30 milyon kullanıcısı olan Instagram’ın şu anda 400 milyona yakın aktif kullanıcısı mevcut.

Facebook kısa süre önce Telegram`ın Facebook sayfasını hiçbir gerekçe göstermeden kapatmıştı. Snapchat ise yeni eklenen  “Lenses” adı verilen yeni efektleriyle, uygulama kullanıcı sayısını arttırmayı başardı.

Facebookta bu iki uygulamanın büyümesinden rahatsız olmuş olmalı ki kullanıcıların profillerinde Snapchat ve Telegram`ın linklerinin paylaşımını yasakladı.

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı