Teknoloji Haberleri

İninal Kartı Kişiselleştirememe Sorununun Çözümü Burada !

Geçtiğimiz günlerde Visa ile anlaşan, tasarımını yenileyen ve 7 yıl sonra para çekme özelliğini aktifleştiren İninal, kullanıcılarını yenilikleri ile mest etmişti.

İninal, Mastercard yerine Visa ile anlaşmış ve para çekme özelliğini aktifleşmişti. Eski kartlarda Mastercard firmasının logosu bulunması ve tasarımın yenilenmesi sebebiyle 31 Ağustos 2019 tarihinde eski kartların iptal edilecek olması kullanıcıları yeni kart almak zorunda bırakıyordu.

Yenilenen İninal kartlar satışa çıktıktan sonra Hepsiburada, N11 gibi sitelerde satışa sunuldu ve beklenmedik bir ilgiyle karşılaşıldı. Hepsiburada da yer alan İninal kartların stokları bitmişken N11’de satışta olan İninal kartların stoklarının yakın zamanda biteceğini tahmin ediyoruz.

Yenilenen kartların binlerce adet basılması ve veritabanına kaydedilmesinin çok uzun bir işlem olacağını biliyoruz. O yüzden yenilenen İninal kartı uygulamasından veya web sitesinden kişiselleştirmeye yani aktifleştirmeye çalıştığınızda hata alıyorsunuz.

Bu hatayı çözmek için yapmanız gereken tek şey müşteri hizmetlerini aramak ve sorununuzu iletmeniz gerekiyor. Daha sonra müşteri hizmetlerinin talebine göre kartınızın son 6 veya 4 hanesini sizden istiyor ve kartınızı veritabanına kaydediyor.

Bu işlemden sonra kartınızı sorunsuz bir şekilde kişiselleştirebilir yani aktifleştirebilirsiniz.

Etiketler

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı