Hangi Yazıcıyı Almalıyım? En İyi Yazıcı Tavsiyeleri

Evinize veya iş yerinize bir yazıcı gerekiyor fakat piyasada o kadar fazla yazıcı modeli var ki kararsız kalmanız çok normal. Bu yazımızda “hangi yazıcıyı almalıyım?”,”en iyi yazıcı nedir?”,”yazıcı tavsiyeleri nelerdir?” gibi soruların cevaplarını kısa ve öz şekilde veriyoruz.

Koronavirüs sebebiyle hepimiz karantinaya girince malum “home office” ve “online eğitim” devri başladı. Çoğumuza sadece bilgisayar yetse de, diğer bir çoğumuz yazıcı gibi çeşitli cihazlara ihtiyaç duyuyor. Online eğitim ve home office dışında normal ve gündelik kullanım ve iş yerleri için de yazıcıya ihtiyaç duyabiliyoruz. Peki hangi yazıcıyı almalıyım? En iyi yazıcı önerileri nelerdir? En iyi yazıcı tavsiyeleri 2020

Yazıcı Tavsiyelerinden Önce: “Yazıcı Türleri”

Yazıcı almak istediğiniz zaman iki farklı yazıcı türü ile karşılaşırsınız. Bu yazıcılar “kartuşlu yazıcı” ve “lazer yazıcı” olmak üzere ikiye ayrılır.  Her iki yazıcı türünün de kendi içinde avantajları ve dezavantajları vardır. Bu yazımızda her iki yazıcı türünden de yazıcı tavsiyesi yapacağız.

Mürekkep kartuşlu yazıcı nedir: İçinde renk kartuşu bulunan yazıcılardır. Bu yazıcılar mürekkep ile çalışır ve belli bir basım sayısından sonra mürekkepleri yenilemeniz gerekir. Yoksa baskı alamazsınız.

Lazer yazıcı nedir: Lazer yazıcı adından da anlaşılabileceği gibi lazer teknolojisi kullanarak baskı verir. Lazer yazıcılarda sadece siyah beyaz çıktı alabilirsiniz. Bu sayede kullanım ömrü daha fazla uzar ve daha fazla çıktı alabilirsiniz. Bunun dışında oldukça çevik çalışmasıyla da yazıcı tavsiyelerinin başını çekiyor.

Mürekkep Kartuşlu Yazıcı Tavsiyeleri

HP Ink Tank Wireless 415

Yazıcı Önerileri

Hp Ink Tank Wireless 415 yazıcı tavsiyelerimizin başında yer alıyor. Wireless özelliği sayesinde kablosuz şekilde dosya gönderme, fotokopi çekebilme, tarayıcı özelliği gibi bir çok özelliği bulunuyor. 60 sayfalık bir kağıt deposuna sahip. Bu yazıcı dakikada 5 sayfa renkli, 7 sayfa siyah beyaz çıktı alabiliyor. Fiyatı ise 1.000-1.600₺ arası değişmekte.

Canon Pixma E414

Canon Pixma E414

Yazıcı önerilerinin en fiyat/performanslı ürünü diyebiliriz. Canon Pixma E414‘de yazıcı özelliğinin dışında tarayıcı özelliği de bulunuyor. Maalesef Wireless özelliği bulunmuyor. Tank doluyken 400 sayfa siyah, 300 sayfa renkli baskı alınabilir. Günlük kullanımlar için oldukça rahat bir yazıcı diyebiliriz. Fiyatı 1000₺ altı olan bu yazıcının fiyatı 400-600₺ arası değişkenlik gösteriyor.

Canon Pixma E304

Pixma E304

Yazıcı önerilerinin bir diğer fiyat/performanslı ürünlerinden Canon Pixma E304. Maalesef fotokopi ve tarayıcı özelliği bulunmuyor. Bazı özellikleri kısılan Canon Pixma E304’ün Wireless özelliği bulunuyor. Wireless özelliği sayesinde kablosuz bağlantı ile dosya aktarımı yapıp çıktı alabilirsiniz. 60 kağıtlık bir kağıt haznesi bulunuyor. Fiyatı ise 400-600₺ arası değişiyor.

Lazer Yazıcı Tavsiyeleri

Canon LBP6030B Mono

Canon LBP6030B

Lazer yazıcı tavsiyelerinin başını Canon LBP6030B Mono çekiyor. 150 kağıt alabilen bir kağıt haznesine sahip. Dakikada 18 sayfa baskı alabiliyor. Maalesef Wireless özelliği bulunmuyor. Fiyatı ise 1000-1300₺ arası değişkenlik gösteriyor.

HP Laserjet M107A 4ZB77A Mono

HP 4ZB77A Laserjet M107A 4ZB77A

Lazer yazıcı tavsiyelerinin bir diğer ürünü HP Laserjet M1*7A 4ZB77A. 100 girişlik bir kağıt kapasitesine sahip. Dakikada 21 sayfa baskı hızıyla dikkat çekiyor. Wireless özelliği bulunmuyor. Fiyatı ise 1000-1300₺ arası.

HP 4ZB82A Laserjet MFP135A

HP 4ZB82A Laserjet MFP135A

Fiyat/performans ürünü diyebileceğimiz bu HP 4ZB82A, aynı bütçeli lazer yazıcıların aksine tarayıcı ve fotokopi özelliği bulunduruyor. Dakikada 20 sayfa kopyalayabiliyor. 150 sayfalık bir kağıt haznesi bulunuyor. Fiyatı ise 1100-1500₺ arası değişiyor.

Ürün satış sitelerinin istatistiklerine göre hazırlanmıştır. Kişisel tavsiyeler değildir.

Yazar

Teknoloji meraklısı Tekneloji yazarı. Bir webmaster, frontend developer ve UI tasarımcısı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok