E-TicaretTeknoloji Haberleri

Google`a Hayat Kurtaran Özellik-Google Dolandırıcılık Yapan Siteleri Kara Listeye Alacak!

Sade, anlaşılır tasarımıyla dünyada en çok tercih edilen arama motorları arasında olan Google Chrome adeta internet dolandırıcılarına savaş açtı. Google yeni sürümü Chrome 71 ile kullanıcılardan izinsiz para almaya çalışan sitelere karşı kullanıcılarını uyaracak.

 

Gelecek ay yayınlanacak olan yeni sürümü Chrome 71, internetten alışveriş yapan kişileri korumak amacıyla geliştirdiği güvenlik önlemi ile kullanıcıların gönlündeki tahtını adeta taçlandırıyor.

Google, Chrome`daki yeni özelliği ile üyelik işlemlerinde ve girişlerde kullanıcılardan GSM isteyen ve daha sonra kredi kartı üzerinden ödeme sayfalarına yönlendirilen siteleri kara listeye alarak kullanıcıları bu konuda uyaracak. Bu tarz web siteleri Chrome veri tabanında filtrelenecek böylece kullanıcılar bir daha o siteye erişemeyecekler.Chrome yeni sürümünde kullanıcılara “Açmaya çalıştığınız sayfa sizden ödeme talep edebilir” şeklinde uyarı sayfası gösterilecek. Ve bu özellikler hem masaüstü hem de mobil versiyonlarda kullanılabilecek. 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı