Yaşananlar

E-postalar Yetim Kaldı

Hayatınızda var olan ama hiç sorgulamadığımız bir buluştur e-posta. Bir zamanlar aylarca postacı bekleyen insanların kurtarıcısıdır. Peki, hiç düşündünüz mü bu e-postayı kim icat etti?

res20045

1971 yılında yine bir çılgının ben bilgisayardan bilgisayara posta gönderebilirim demesiyle başladı bütün bu iş. Baskılara ve bütün uğraşlara rağmen Ray Tomlinson yazdığı bir algoritma ile bilgisayardan başka bir bilgisayara posta göndermeyi başardı ve tarihe adını e-postanın babası olarak yazdırdı. Ayrıca @ işaretinin de mucidiydi bu çılgın adam. Belki de çoğumuz bu çılgın mucidi hiç tanımıyorduk, her gün milyarlarca e-posta trafiğinin olduğu bu dünyada acaba bu iş kimin aklına geldi diye sormak aklımıza gelmemiştir. Yaşamı boyunca insanoğluna belki de en iyi kıyağı yapan bu inanılmaz adam, bugün geçirdiği rahatsızlık nedeniyle dünyaya gözünü yumdu.

interesting_2012032404495810

Alınan bilgiye göre Ray Tomlinson bugün, geçirdiği kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Bütün müdahalelere rağmen 74 yaşında hayata gözlerini yuman bu müthiş adama Tekneloji.net ekibi olarak hem yaşantımıza kattığı kolaylıklardan dolayı gecikmişte olsa teşekkürlerimizi sunuyor, hem de ailesine başsağlığı diliyoruz.

Etiketler

Yunus Emre Gündoğdu

Meraklı, uzay hayranı, teknoloji takipçisi, haritacı, sürekli farklı arayışları olan biri :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı