Donanım

AnTuTu Benchmark’ın Bir Numaralı İşlemcisi Hangisi ?

Cihaz performanslarını test eden bir  uygulama olan AnTuTu Benchmark akıllı telefon çip setlerinin Cpu ve Gpu performans testi sonuçlarını açıkladı.Bu testin sonuçlarına göre ilk sırayı geçen  yılki ısınma  problemiyle dikkatleri  üzerine çeken  Qualcomm Snapdragon 810’dan sonra   çıkarılan  en yeni nesil Qualcomm işlemcisi olan  Snapdragon 820 aldı.

Listenin ikinci sırasında ise Apple  firmasının Iphone 6S ve 6S Plus modelleriyle birlikte piyasaya çıkardığı  Apple A9 var.

Üçüncü sırada ise  Samsung’un S7 model telefonunda kullanılacak olan Exynos 8890 var.

Listenin dört numarası  Huawei’nin kullandığı Kirin,geçen sene Samsung’un amiral gemisi diye nitelendirilen  akıllı telefonlarında kullanılan Exynos 7420 işlemcisi listenin beşinci sırasında yer aldı.

Yukardada bahsettiğim gibi geçen yıl ciddi ısınma problemleri yaşayarak ciddi bir hayal kırıklığı yaşatan Qualcomm Snapdragon 810 listenin altıncı sırasında yer aldı.

Gpu testinde ise liste dengesi tamamen  değişti.Listenin ilk üç sırası değişmezken listenin altıncı sırasunda bulunan  Snapdragon 810 dördüncü sıraya yükselirken  Huawei’nin Kirin 950’si ise sekizinci sıraya geriliyerek tam anlamıyla GPU kategorisinde sınıfta kaldı.

 

02095608-content akıllı-telefon-antutu

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı