Yaşananlar

Bisikletten Düştü Cebindeki iPhone Patladı !

Bir iPhone nasıl patlar diye düşündünüz mü hiç ? Tabi ki tüm cihazlar insan yapısı ve ne kadar kaliteli olursa olsun ne kadar sağlam yapılırsa yapılsın bazı durumlarda patlama riskini göz önünde bulundurmak gerekiyor.Uzun zamandır bir iPhone’un patladığını duymamıştık.Geçtiğimiz günlerde Avustralya’nın Sydney şehrinde yaşayan Gareth Clear adlı yönetim danışmanı iPhone patlamasını birebir yaşamış.

Bisikletle gezintiye çıkan Gareth abimiz arka cebine iPhone‘u koymuş (hiçmi kıyamadın arka cebe iphone koymaya diyemedik).Gezi esnasında talihsiz bir kaza yaşayan Gareth, bisikletten yere düşmüş.Arka cebinde bulunan iPhone ise yere düşmenin şiddetiyle olsa gerek sıkışma yaşarak patlamış ve yanmaya başlamış.Arka cebinde başlayan yanma kısa sürede bacağının büyük bölümünü etkisi altına almış.Ne kadar telefondan kurtulmaya çalışsada bu talihsiz olay sonucunda bacağında 3.derece yanık oluşmuş.

Yaşanan bu durumdan sonra hastaneye kaldırılan Gareth abimiz Apple ile iletişime geçtiğini ve durumu anlattığını belirtmiş.Apple’a karşı ricası ise bu olayın araştırılması ve insanların bu tür konularda bilgilendirilmesi gerektiğini olmuş.

Apple‘ın bu tür konularında müşterilerine gösterdiği değeri biliyoruz.Tabi bu olayın yaşanmasında her ne kadar Apple şüpheli konumda olsada arka cebe telefon koymanın mantığıda tartışılır.En azından bisiklet sürerken arka cebe konulan telefonun sıkışabileceği düşünülmeliydi.Apple’ın Gareth Clear ile yakından ilgileneceğini düşünüyoruz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz..

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı