Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Teknoloji Haberleri

Apple’ın Satışlarında Düşüş; iPhone Üretimleri Yeniden Azaldı!

  Yeni çıkan , ve ne kadar çok ilgi görmüş olsa da, satışlardaki talep gün geçtikce geriliyor. Kullanıcılara göre bu durum yüksek etiket fiyatları ve tasarımların önceki modellere göre neredeyse birebir olması olarak görülüyor.

Yeni Modellerin Satışları Gün Geçtikce Düşüyor!

Apple‘ın yeni üç modeli XR, XS ve XS Max‘ın üretimlerinin bu gün paylaşılan bir rapor ile azaltıldığı belirtildi. Daha önceden yayınlanan raporlar ile benzer bir şekilde bu düşüşün gelen talepler ile orantılı olduğu düşünülüyor.

Yeni iPhone’ların üretimlerinde ne kadar düşüş yaşandığı açıklanmaz iken, Tayvan’daki tedarikçilerin bundan çok ciddi bir şekilde etkilendiği söyleniyor. Hatta bir iddia’ya göre ’ın 110 kişiyi işten çıkardığı da ekleniyor.

Aynı şekilde Apple’ın kamera lenslerini üreten Largan Precision, Kasım ayı için bir gelir düşüşü bekliyor. Aynı zamanda işlemcileri üreten TMSC, Largan Precision kadar da olmasa da bir düşüş bekliyor. sadece Apple ile değil ile de çalıştığı için bu düşüş şirketi pek etkileyecek gibi görünmüyor.

İlginizi Çekebilir:  Önümüzdeki Günlerde Bim ve A101'de Satılacak Olan Teknelojik Ürünler!

Düşüş sonrası ne kadar iPhone üretileceğini öğrenmemiz için Apple’ın bu raporu kamuoyu ile paylaşması gerekiyor. Şu anda ne kadar satılıp/üretildiği konusu tartışılmakta ancak bu sadece tartışmak ile kalıyor.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

Selim Ak

Havacılık Meraklısı ve Teknoloji Yazarı İletişim: selim@tekneloji.net

Bunlara da Göz Atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

gizli numara bulma
Close
Close