Teknoloji Haberleri

Apple’ın Satışlarında Düşüş; iPhone Üretimleri Yeniden Azaldı!

  Yeni çıkan iPhone XR, XS ve XS Max ne kadar çok ilgi görmüş olsa da, satışlardaki talep gün geçtikce geriliyor. Kullanıcılara göre bu durum yüksek etiket fiyatları ve tasarımların önceki modellere göre neredeyse birebir olması olarak görülüyor.

Yeni Modellerin Satışları Gün Geçtikce Düşüyor!

Apple‘ın yeni üç modeli XR, XS ve XS Max‘ın üretimlerinin bu gün paylaşılan bir rapor ile azaltıldığı belirtildi. Daha önceden yayınlanan raporlar ile benzer bir şekilde bu düşüşün gelen talepler ile orantılı olduğu düşünülüyor.

Yeni iPhone’ların üretimlerinde ne kadar düşüş yaşandığı açıklanmaz iken, Tayvan’daki tedarikçilerin bundan çok ciddi bir şekilde etkilendiği söyleniyor. Hatta bir iddia’ya göre Apple’ın 110 kişiyi işten çıkardığı da ekleniyor.

Aynı şekilde Apple’ın kamera lenslerini üreten Largan Precision, Kasım ayı için bir gelir düşüşü bekliyor. Aynı zamanda işlemcileri üreten TMSC, Largan Precision kadar da olmasa da bir düşüş bekliyor. TMSC sadece Apple ile değil Huawei ile de çalıştığı için bu düşüş şirketi pek etkileyecek gibi görünmüyor.

Düşüş sonrası ne kadar iPhone üretileceğini öğrenmemiz için Apple’ın bu raporu kamuoyu ile paylaşması gerekiyor. Şu anda ne kadar satılıp/üretildiği konusu tartışılmakta ancak bu sadece tartışmak ile kalıyor.

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı