Teknoloji Haberleri

Galaxy S7 İşlemcisi Çoklu İşlemlerde Apple A9’u Geçebilir

Samsung çıkaracağı yeni S7 modelinde diğer modelerinden çok ayrı bir işlemci üzerinde çalıştığını biliyorsunuzdur. Samsung henüz tam belli olmasada arada sızan bilgiler sayesinde bize bilgi yolluyor. Bu işlemcinin isminin Exynos 8890 olduğunu söylemeliyiz ve bu işlemciyle ilgili test sonuçları açıklandı.

exynos-8890-vs-Apple-A9

Resme bir göz attığımızda Apple A9 işlemcisi ile Samsung S7‘de kullanılacak olan Exynos 8890 olduğunu görebiliyoruz. Tek çekirdek testinden Apple A9 işlemcisini geçemeyen Exynos çoklu işlemlerde rekor kırmış vaziyette. Exynos 8890 işlemcisinin henüz kaç çekirde olacağı hakkında bilgi mevcut değil ama benim tahminimce 8 çekirdek olacaktır Apple A9 tabii ki 2 çekirdekli. Şunu da belirtelim ki yeni çıkacak Exynos 2.3GHZ çekirdek hızına sahip.

Samsung-Exynos-M1-Mongoose-GeekBench-Scores

Her ne kadar çoklu çekirdekte aşırı derecede fark olsa da şunu da söylemeliyim bilmeyende yoktur Apple bu neticede yazılımı donanımına göre donanımı yazılımına göre 🙂 reklam klışesi gibi.

Tek çekirdek çift çekirdek test sonuçları nedir neleri etkiler bilmiyorsanız kısaca açıklayalım. Tek çekirdek günlük kullandığınız Whatsapp, Facebook, İnstagram, Chrome vs gibi uygulamalar için test edilen hızdır. Çoklu çekirdek testi ise oyunlar için yöneliktir.

Etiketler

Berkay Acı

Beykent Üniversite öğrencisi. Genç bir coder. Tekneloji sorumlusu. Hayvan sever ve besler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı