Anker Soundcore Life Q10 İnceleme

Son günlerde oldukça revaçta olan ve fiyatıyla oldukça dikkat çeken Anker Soundcore Life Q10 isimli kulaklığı bu yazımızda inceliyoruz. Aklınızdaki “Anker Soundcore Life Q10 nasıl?”, “Anker Soundcore Life Q10 alınır mı?” sorularına cevap veriyoruz.

Birçok olumlu yoruma sahip olan, fiyatı ile dikkat çeken Anker Soundcore Life Q10, bize bir çok özellik vaat ediyor. Bu özellikler ve bu fiyat bize Anker Soundcore Life Q10’un oldukça fiyat/performans ürünü olduğunu düşündürüyor. Peki Anker Soundcore Life Q10 gerçekten fiyat/performans ürünü mü? Anker Soundcore Life Q10 fiyatını hak ediyor mu? Bu yazımızda sizlerle beraber “tekniğe girmeden” Anker Soundcore Life Q10’u inceleyelim.

Not: Sponsorlu içerik değildir.

Anker Soundcore Life Q10 Kutusu ve Kutu İçeriği

Kutusu pek de minimal olmayan bir tasarımla bizi karşılıyor. Kutusunun üstünde belirli özellikleri yer alıyor. Ve bir kullanıcıya ait resimler yer alıyor. Kutusunun içeriğinde ise kulaklığın kendisi, USB Type-C kablo, AUX kablosu ve belgeler, kullanım kılavuzu vb. yer alıyor. Kulaklık bir plastiğin içerisine oturtulmuş şekilde kutusundan çıkıyor.

Anker Soundcore Life Q10 Tasarım

Benim aldığım model siyah/gri kombinasyonu olan model. Öncelikle bu renklerin uyumunun çok güzel olduğunu söyleyebilirim. Renk uyumu güzel olsa da, tasarım herkese hitap etmeyebiliyor. Oldukça kaba ve minimal olmayan bir tasarım anlayışı kullanılmış. Açıkcası Anker Soundcore Life Q10 tasarımının pazarlarda satılan kulaklıklara benzediğini söyleyebilirim.

Fakat malzeme kalitesi oldukça kaliteli. Kolay kırılgan bir yapıya sahip değil. Kaliteli gibi duran bir tasarıma sahip olmasa da kaliteli bir malzeme işçiliği yapmışlar diyebilirim.

Anker Soundcore Life Q10 Rahat Mı?

Anker Soundcore Life Q10 ağır bir yapıya sahip. Çok uzun bir kullanım sonrasında bu ağırlığı hissedebilirsiniz. Kulakları tam kavrıyor. Kulaklık pedleri ise oldukça rahat. Ağırlığı dışında oldukça rahat.

Anker Soundcore Life Q10 Ses İzolasyonu Nasıl?

Kulağı kaplayan bu kulaklığın aktif gürültü engelleme özelliği bulunmasa bile dış sesleri minimum düzeyde tutuyor. Çok sesli bir ortamda ses alması olağan fakat normal sesli mekanlarda dışarıyla ilişkinizi gayet güzel kesiyor.

Anker Soundcore Life Q10 Performans

Anker Soundcore Life Q10 Hi-Res, Bass Up özelliklerine sahip. Bluetooth 5.0 kullanıyor.

Anker Soundcore Life Q10 performansı nasıl sorunuza cevap verelim. Öncelikle gerçekten fiyat/performans ürünü olduğunu söyleyebilirim. Ses performansı oldukça kaliteli. Kulaklıkta “normal” ve “bass up” olmak üzere iki adet mod bulunuyor. İsimlerinden de anlayabileceğiniz gibi “bass up” modu açıkken basslar daha kaliteli şekilde çıkmaya başlıyor. Normal ise normal şekilde, normal ayarda bir ses çıkışı oluyor. Müzik dinlerken kesinlikle bass up modunu açmanızı öneririm.

Trap, rap, rock, metal ve klasik müzik denemeleri yaptım. Bass, tiz gibi sesler gerçekten güzel veriliyor. Her enstrümanı anlamak tamamen mümkün hale getiriliyor. Bu sayede gerçekten müzik zevkiniz fazla şekilde artıyor. Eğer bir trap, rap dinleyicisi iseniz bu kulaklıktan daha memnun kalırsınız.

Anker Soundcore Life Q10 Şarj Performansı Nasıl?

Kulaklığı aldığımdan beri 2 kere şarja taktım. Ve gerçekten gün boyu kullandığımı söyleyebilirim. Full bir şarj size kullanıma bağlı olarak üç günü çıkartabilir. Eğer şarjınız bitik ise ve aceleniz varsa, 5 dakika şarj ederek günü kurtarabilirsiniz.

Anker Soundcore Life Q10 5 Dakika Şarj, 5 Saat Kullanım Doğru Mu?

Anker Soundcore Life Q10’un iddiası şarjınız tamamen bitik iken 5 dakikalığına şarja takarsanız 5 saat kullanım süresi alacağınız şeklinde. Açıkçası tam 5 saat olmasa bile 3-4 saat arası kullanım süresi sunuyor. Eğer şarjınız tamamen biterse AUX kablosu sayesinde kablolu şekilde kullanabilirsiniz.

Anker Soundcore Life Q10 AUX Performansı Nasıl?

AUX kablosu takılıyken ne yazık ki “bass up” özelliğini kullanamıyorsunuz. Aynı zamanda AUX kablosundan güzel bir verim alabilmek için cihazınızın ses çıkışının da iyi olması gerekiyor. Yani Anker Soundcore Life Q10’un AUX performansı kullandığınız cihaza bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Ben Xiaomi Redmi Note 8 üzerinde denedim ve beğendiğimi pek söyleyemem.

Anker Soundcore Life Q10 Oyun Oynanır mı? Dizi İzlenir mi?

Bu soruya kısaca evet cevabını verebilirim. Dizi, film izlerken gözle görülür bir gecikme kaydetmedim. Oldukça uyumlu ve güzel bir dizi, film keyfi yaşattı. Aynı zamanda çok ses gerektiren oyunlar oynamasam da oyunlarda da oldukça gecikmesiz ve rahat olduğunu söyleyebilirim.

Bu yazımda Anker Soundcore Life Q10’un 3. son kullanıcı gözüyle incelemesini yaptım. Sunduğum avantaj ve dezavantajlara bakarak kararınızı verebilir, “Anker Soundcore Life Q10 performanslı mı?”, “Anker Soundcore Life Q10 alınır mı?” sorularına yanıt verebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Yazar

Teknoloji meraklısı Tekneloji yazarı. Bir webmaster, frontend developer ve UI tasarımcısı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok