Xiaomi Redmi Note 8 Uzun Kullanım Testi

Bugünlerde oldukça revaçta olan, çoğu kişinin alıp almamak arasında kararsız kaldığı Redmi Note 8 isimli telefonun uzun kullanım testi ve performanslarıyla karşınızdayız.

Cihazın beni en çok üzen kısmıyla başlamak istiyorum, tasarım. Maalesef ki cihaz 190 gram ağırlığında ve 8.4mm kalınlığında. Telefonu 2 elle anca tutabiliyorsunuz, uzunlama tasarımından dolayı eli yoruyor.

Kamera

Redmi Note 8 testi giriyorsak, kamerasından bahsetmemek olmaz. Cihazda yapay zekalı 4 adet kamera bulunuyor. Kamera performansı konusunda gayet iyi davrandığını söyleyebilirim fakat gece modu biraz da olsa can sıkıcı performanslar verebiliyor. Pro modda çektiğiniz fotoğraflar gece modundan daha iyi performans veriyor. Gündüz performansı ise gayet güzel ve net. Ama diğer iki kamera güzel çalışmıyor, makro fotoğraflar herhangi bir lensle çekilmiş gibi durmakta.

Müzik

Müzik performansından da bahsedelim. Cihazın hoparlörü bir alt varyasyonu olan Redmi Note 7’ye göre daha iyi. Kulaklık performansının ise normal bir cihazdan farkı yok. Bluetooth kulaklık olarak Xiaomi AirDots’u deneme fırsatım oldu. Gayet uyumlu olduğunu ve güzel çalıştığını söyleyebilirim.

Oyun

Herkesin asıl merak ettiği konuya gelelim, oyun performansı. Oyunlara başlarken otomatik grafik ayarında düşük grafikler veriyor, oyun yazılımları sistemi düşük görüyor. Asıl merak edilen oyun Pubg olduğu için Pubg ile gideceğim. Pubg’da maalesef HD açamıyorsunuz. Yüksek ayarda ve sinematik modda akıcı şekilde oynatıyor.

Batarya

Batarya olarak 4000mAh bataryası olduğunu biliyorsunuz. Başlarda 9 saati çıkarıyordu. Çok oyun oynayan biri değilseniz 2 gün idare ediyor. Fakat son zamanlarda şarj düzensizliğim ve çok oyun oynayışım yüzünden olsa gerek 7 saat anca alabiliyorum.

Yazıyı toplayacak olursak, cihazın başarılı bir kamerası var. 48MP Al kamerası sayesinde güzel fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Oyun performansı ise gayet yerinde. Her şey iyi hoş da, neler bu cihazın kötü tarafları ? Cihazın tasarımı uzunlamasına olduğu için elde uzun kullanımda ağrı olabiliyor. Yazılımı olan MIUI’de ise klasörlerde reklamlar çıkıyor. Cihazın arayüzü vahim durumda, her yerde reklam görmek zorunda kalıyorsunuz. Emin olun kimse arayüzünde reklam görmekten mutluluk duymaz. Ana kamera güzel, yanında olan iki kamera ise vasat çalışıyor. Uzun kullanımda şarj soketinde oynamalar başlıyor.

F/P cihazı denebilir, ama naif bir cihaz arıyorsanız, pek size uygun olduğunu söyleyemem. Karar size kalmış.

Yazar

Teknoloji meraklısı Tekneloji yazarı. Bir webmaster, frontend developer ve UI tasarımcısı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok