Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Google Servisleri Neden Çöktü? GMAİL ve YOUTUBE’a Erişilemiyor

14 Aralık 2020 saat 14:30 sularında Google servislerine erişim sorunu yaşanmaya başladı. Youtube, gmail ve meets girişlerinde sorun yaşayan kullanıcıların sosyal medya hesaplarında durumu sıklıkla paylaşmaya başladığı görüldü. Google servisleri çok sık çöken servisler olmadığı için; özellikle sektörel anlamda önem taşıyan gmail ve youtube servislerinin çökmesi kullanıcılarını endişelendirdi.

Edindiğimiz bilgilere göre bölgesel çapta teknik sorunlar yaşanıyor bu sorunlar genel sorunlar değil. Google çok lokasyonlu olan bulut teknolojisi ile Dünya’nın birçok bölgesinde verimerkezi bulunan teknoloji şirketi olduğu için, sadece belirli bölgedeki veri merkezlerinde yaşadığı teknik sorunlar ülkemizdede sorunun yaşanmasına neden oluyor olabilir.

Google’ın can damarı arama motorunda ise herhangi bir sorun gözlenmiyor; bu da arama motoru servisleri ile mail ve sosyal servislerin birbirinden tamamen bağımsız dizayn edildiğini gösteriyor.

Güncelleme: Yaşanan sorunların Dünya genelinde boy gösterdiği belirtiliyor. Twitter ve ekşi sözlük gündemlerinde de sadece Türkiye değil, Dünya’nın birçok ülkesinden erişim sorunları olduğu paylaşılıyor.

Güncelleme: 1 saate yakın bir süredir erişim sorunu devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

HES Kodu Nasıl Alınır? HES Kodu Nedir?

Sonraki İçerik

Anker Soundcore Life Q10 İnceleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler