Rehber

Windows 10’da Bulunan REMPL Klasörü Nedir? Ne İşe Yarar?

REMPL Klasörü Nedir? Ne İşe Yarar?

   Dosyalarınız içerisinde gezerken program klasörlerinin listelendiği konumda REMPL klasörünü görmüş ve “Bu ne işe yarıyor acaba?” diye merak etmiş olabilirsiniz. REMPL klasörü ne işe yarıyor? REMPL klasörü silinmeli mi? REMPL klasörü nedir? gibi soruların cevaplarını arıyorsanız doğru makaledesiniz.

REMPL Klasörü Nedir?

REMPL kelimesi, ingilizcede replace (değiştirmek) anlamı taşıyan sözcüğün Windows tarafından kullanılan kısaltmadır. REMPL klasörü kesinlikle şüpheli ve kötü amaçlı bir yazılım (virüs, trojan vs.) barındıran bir klasör değildir. Bu klasör Microsoft’un Windows yazılımının KB4023057 kod adlı güncellemesi ile birlikte hayatımıza giren, önemli bir klasördür. Bu klasör Windows Update’in daha güvenilir ve kolay çalışması için gereklidir.

 

REMPL Klasörü Ne İşe Yarar?

Windows’un güncelleme yazılımı olan Windows Update, sürekli olarak bilgisayarınız üzerinde bulunan programları ve dosyaları yeni gelecek güncellemeler için kullanır. REMPL klasörü de Windows Update’in kullandığı ve veri çektiği klasörlerden biridir. Aynı zamanda bu klasörün içerisinde güncelleme sorunlarını Microsoft’a ileten bir yazılım da bulunur. Bu yazılım sorunları tarayarak Microsoft’a iletir ve soruna göre gerekli olan paketleri otomatik olarak indirerek sorunu çözmeye çalışır.

REMPL Klasörü Silinmeli Mi?

Bu klasörü silmeniz gelecek Windows güncellemelerinde ve program hatalarında sorunların otomatik olarak çözülmemesine ve Microsoft’a iletilmemesine sebep olabilir. Aynı zamanda bu klaösrün içerdiği bilgileri kullanamayan Windows Update, hatalı bir güncelleme indirebilir ve bilgisayarınızda bir takım sorunlar ortaya çıkabilir. REMPL klasörünü silmenizi önermiyor, bu klasörün Windows Update için gerekli bir klasör olduğunu belirtiyoruz.

 

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı