Rehber

Avast Geçici Olarak Nasıl Devredışı Bırakılır?

Avast Antivirüs Geçici Olarak Nasıl Kapatılır?

   Antivirüs programları arasında en başarılı programlardan biri olan Avast, bilgisayarımızı çevrimiçi ve çevrimdışı tehlikelere karşı korumaktadır. Arkaplanda sessizce çalışıp görevini yapan bu program, aslında bizlere zarar değil yarar sağlıyor ancak bazı durumlarda antivirüs programını devredışı bırakmak gerekebiliyor. 

Ücretsiz antivirüs programları arasında en popüler uygulamalardan biri olan Avast’ı geçici olarak devre dışı bırakmak istiyor, yada tamamen kapatmak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda bilgisayarınızın savunmasız kalacağı ve her türlü tehlikeye karşı açık olacağını hatırlatmamızda fayda var. Gelelim bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatmaya.

Avast Geçici Olarak veya Tamamen Nasıl Kapatılır?

  • Avast’ı geçici olarak devre dışı bırakmak için bildirim çubuğunda bulunan Avast simgesine sağ tıklamalı ve çıkan pencereden “Avast kalkanlar ve kontrol” seçeneğinin üstüne gelmelisiniz.

  • Ardından çıkan seçeneklerden 10 dakika, 1 saat veya yeniden başlatılana kadar kapatabilir. Dilerseniz “Sonsuza kadar devredışı bırak” seçeneğini seçerek de siz açana kadar kapatabilirsiniz.

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı