Yazılım

Windows 10 Mobile için Resmi Açıklama Geldi !

Windows Mobil işletim sistemine sahip olan telefonların kullanıcıları Microsoft’un Windows 10 güncellemesini yayınlamasından sonra mobil alandada bu güncellemenin yayınlanmasını bekliyorlar.O kadar uzun zaman oldu ki 2015 ayının temmuz sonunda çıkan Windows 10 neden telefonlara gelmedi bilmiyoruz.Microsoft en son 2015’in sonunu göstermişti ancak ikinci bir bildiriyle güncellemenin 2016 başına ertelendiğini duyurmuştu.

Görünüşe göre Windows 10, mobil platformlar için tam olarak hazır gözükmüyor.Aslında bu noktada güncellemenin sağlıklı olabilmesi için herşeyin stabil olması gerekiyor.Eğer microsoft Windows 10 Mobile’ın şuanki durumunu yetersiz buluyorsa güncellemeyi bu sebeple yayınlamıyordur. Bu durum için sadece geç olsun güç olmasın demekle yetiniyoruz.

Microsoft’tan Resmi Açıklama geldi

Şirket anlaşmalı olduğu operatörlere Windows 10 Mobile güncellemesinin 26 Şubatta dağıtıma başlayacağını iletti.Microsoft bu güncellemenin telefonlar için hazırlanmasının ve sorunsuz çalışması için çalıştıklarını belirtiyor.Ayrıca Lumia 950 ve Lumia 950 XL  cihazlarının daha önce belirtildiği gibi ocak ayında değil şubat ayında güncellemeyi alacağı vurgulandı.

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı