MobilRehberYazılım

WhastApp’da Belge Gönderimi Yapılabilecek

Milyonlarca kişi  tarafından tercih edilen mesajlaşma programı WhatsApp yayınladığı yeni güncellemeyle; ses, görüntü ve video dosyalarının gönderilebilmesine ek olarak “belge” gönderimi de yapabilecek. Ofis çalışanları için büyük bir kolaylık sağlayacağı görünen bu özellikte “.pdf, .docx, .txt, .xlx … ” gibi yazı ve sunum dosya formatları destekleniyor. Yani artık karşımızdaki kişiye ya da grup sohbetlerinde aktarılması gereken yazı dosyalarını mail yoluna bulaşmadan gönderimi sağlanabilecek.

Ancak;

Bu özelliği kullanabilmeniz için kendi WhatsApp sürümünüzün güncel olması yetmiyor. Belgenin gönderileceği kişinin de WhatsApp sürümünün güncel yani “belge gönderebilme” yeteneğine sahip olması gerekiyor. Bu durum WhatsApp sohbet gruplarında ekli olan her birey için geçerli. Eğer bir gruba belge dosyası iletmek istiyorsanız, gruptaki herkesin WhatsApp sürümünün güncel olması gerekiyor.

 

İşte önizlemeleri:

22             1

Etiketler

Ömer Ülker

Kısa film, kurgu-montaj, teknik çizim, modelleme, animasyon gibi tasarım işleriyle ilgilenen, teknolojiyi yakından takip eden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı