Teknoloji Haberleri

Whatsapp`ta Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır?

Sevdiklerinizle görüntülü görüşebilmek için çıkarılan sürüyle uygulamalar, programlar mevcut. Misal Skype,Viber,Line gibi. Her ne kadar  Whatsapp`ta  görüntülü konuşma olmasa bile çoğunluğumuz Whatsapp`ı kullanmayı tercih ediyor. Ama bir o kadarda Whatsapp`a görüntülü konuşmayı getirilmesini isteyen çok kişi var. Çoğu kişinin dileği kabul oldu ve uygulamaya görüntülü görüşme özelliği geldi  daha doğrusu bu özellik Whatsapp`a değil Whatsapp`a bağlı bir uygulamaya geliyor.Uygulamamızın adı Booyah.

Peki nedir bu Booyah ? Nasıl Kullanılır ?

Uygulama bize HD kalitesinde karşımızdaki kişiyle görüntülü konuşmamızı sağlıyor.  Uygulamanın nasıl kullanılacağına gelirsek ilk önce telefonumuzdan ya da tabletimizden Google Play Store`u açıyoruz,indiriyoruz.
booyah_indir_whatsapp_goruntulu_konusma_android_play_store_h22958_29251

Uygulamayı açtıktan sonra, Start Now butonuna basıyoruz. İlk olarak üst kısımda bulunan Add Friends to This Chart, daha sonra Share With sekmesinde açılan WhatsApp butonlarına dokunun. Konuşmak istediğiniz kişinin üstüne tıklayın ve linki arkadaşınıza gönderin. Arkadaşınız o linke tıkladığında görüntülü konuşmanız başlamış olacaktır.

booyah-1024x534

Uygulamanın sevdiğim tarafları arasında kesintisiz görüşme ve net bir görüntü olması, sevmediğim tarafı ise daha doğrusu uygulamadan istediğim taraf ise,  konuşurken aynı zamanda mesajlaşabilme özelliğinin olması. Çünkü karşı tarafa mesaj göndermeye çalışırken uygulama kapanıyor. Böyle bir özellik gelmeli diye düşünüyorum.

Dipnot: Uygulama eğer karşı tarafta yüklü değilse görüşme yapılamaz. Uygulamayı indirdikten sonra istediğiniz gibi konuşabilirsiniz :). Ayrıca görüntülü konuşma yapabilmek için karşı tarafın uygulamayı indirmesi uygulamanın herkes tarafından bilinmesi ve indirilmesi açısından şirkete fayda sağladığını düşünüyorum.

Eğer uygulamayı kullanmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı