Teknoloji Haberleri

Web Companion Nedir? Ne İşe Yarar?

Web Companion Virüs Mü? Silmeli Miyim?

  Web Companion, LavaSoft tarafından geliştirilen ve sizi tarayıcınız üzerinden gelebilecek tehlikelere karşı koruyan bir uygulamadır. Yine aynı şirket tarafından geliştirilen Adaware adlı yazılımın yerine geçmiştir.

Web Companion Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu uygulama bir çeşit anti virüs programı olsa da sizi tek başına virüslerden korumak için yeterli değildir. Web Companion sizleri sadece adware, spyware ve spamware gibi tehditlere karşı korur. Uygulamanın en çok dikkat çeken özelliği de tarayıcınızın ana sayfa ve arama motoruna karşı yapılan saldırıları önlemesi. Eğer sonradan bilgisayarınıza kurduğunuz üçüncü parti bir yazılım ana sayfanızı yada arama motorunuzu değiştirdiyse tek yapmanız gereken şey Web Companion’u yüklemek ve gelişmiş özelliklere sahip bu program sorununuzu çözerken arkanıza yaslanmak oluyor.

Web Companion Nedir? Ne İşe Yarar?

Aynı zamanda çeşitli casus ve hırsızlık sitelerini de girmeden önce size bildiren bu uygulama, kredi kartı bilgileriniz ve özel kimlik bilgileriniz gibi çeşitli bilgileri bu sitelere kaptırmamanıza olanak sağlıyor. Kişisel bilgileri çalmak üzere oluşturulmuş siteleri hemen tespit edip bloklayabilen Web Companion, tarayıcınız için gerekli bir ad-ware yazılımı aslında.

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı